Magazin

Bravo momci! Srpski vaterpolisti protiv Grka brane olimpijsko zlato

srbija vaterpolo
Printscreen

Vaterpolo reprezentacija Srbije u fenomenalnom polufinalu Olimpijskih igara trijumfovala je protiv Španije rezultatom 10:9.

Gol za pobedu postigao je jedan od najboljih svih vremena Filip Filipović pola minuta pre kraja, iako je Srbija, ne računajući prvu četvrtinu, gubila gotovo čitavu utakmicu.

U jednom trenutku Španci su vodili sa tri gola razlike, ali su naši momci odlučili da se neće oprostiti od reprezentacije porazom u polufinalu i borbom za bronzu, već će poslednju utakmicu, čak sedam igrača ovog zlatnog tima, imati u žestokom okršaju protiv Grka za odbranu zlata na OI.

Sudije su čak priznale nakon gledanja snimka i jedan diskutabilan gol Špancima i to je razjarilo naše vaterpoliste koji su u transu igrali sa igračem manje većinu poslednje deonice i na kraju ispred nosa ukrali Špancima dobijenu utakmicu.

Ovo je jedna od najvećih pobeda naših vaterpolista u poslednjih nekoliko godina, a sada će protiv još jedne sjajne reprezentacije voditi bitku za najsjajnije odličje. Bravo momci!

Milica Mandić donela Srbiji 3. olimpijsku medalju i postala naša najbolja sportistkinja svih vremena