Magazin

Još jedno zlato za Srbiju, karatistkinja Jovana Preković zablistala u Tokiju

jovana-prekovic-karate
Printscreen/Instagram

Karatistkinja Jovana Preković na OI u Tokiju osvojila je zlato u discplini do 61 kilograma.

U reprizi finala iz Svetskog prvenstva u karateu iz 2018. godina srpska karatistkinja Jovana Preković je ponovo slavila protiv kineske takmičarke Ksaojan Jin i osvojila zlatnu medalju.

Za razliku od polufinala, Jovana je krenula od prve sekunde agresivno, ali u prvih pola minuta i pored razmene udaraca nije bilo poena za jednu od takmičarki.

Jovana je kontrolisala borbu od starta, a drugi minut borbe je protekao u nešto opreznijoj razmeni udaraca, a onda je Jovana Preković krenula u kontru i oborila protivnicu, ali sudije nisu dosudile ipon. Jovana je sve vreme bila bliže poenu, ali sudije nijedan napad nisu ocenile bodovanjem.
Na kraju je pobedila sudijskom odlukom.

Milica Mandić donela Srbiji 3. olimpijsku medalju i postala naša najbolja sportistkinja svih vremena