Magazin

Đoković poražen od Sinera uz neverovatan podatak, ništa od finala u Australiji

novak-djokovic-siner

Novak Đoković neće odbraniti titulu na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto je u polufinalu izgubio od četvrtog igrača sveta Italijana Janika Sinera posle četiri seta, 1:6, 2:6, 7:6, 3:6.

Prvi teniser sveta izgubio je posle tri sata i 22 minuta i pretrpeo prvi poraz u karijeri u polufinalu Australijan opena, na kome ima rekordnih 10 titula. Siner je dobro počeo meč, napravio je dva brejka, u drugom i šestom gemu i osvojio prvi set.

Slično je bilo i u nastavku, četvrti teniser sveta igrao je dobro, oduzeo je Đokoviću servis u trećem i sedmom gemu i stekao dva seta prednosti posle 73 minuta.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise, a u 11. gemu na Đokovićev servis na 5:5 i 40:40 meč je na nekoliko minuta bio prekinut pošto je jednom navijaču pozlilo na tribinama. Kada je meč nastavljen Đoković je osvojio dva uzastopna poena i poveo sa 6:5.

Siner je zatim osvojio gem na svoj servis i izborio je taj-brejk. Đoković je vodio sa 2:0 i 4:2, Siner je preokrenuo na 5:4, ali je srpski teniser unbrzo izjednačio.

Italijan je zatim poveo sa 6:5 i imao je meč loptu na servis Đokovića koju je poslao u mrežu. Đoković je posle toga vezao dva poena i osvojio treći set.

Đoković je u drugom gemu četvrtog seta spasio tri brejk lopte, ali nije uspeo da spasi brejk loptu u četvrtom, u kome je vodio 40:0, pa je Siner poveo sa 3:1, a posle gema na svoj servis i sa 4:1.

Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise, što je Sineru bilo dovoljno da pobedi i prvi put u karijeri se plasira u finale nekog grend slem turnira.

Đoković je izgubio posle 2.195 dana na Australijan openu, a ostao je na rekordne 24 grend slem titule.

U drugom polufinalu danas igraju treći teniser sveta Danil Medvedev iz Rusije i Nemac Aleksandar Zverev, šesti na ATP listi.