Srbija Vesti

Basketaši Srbije 4. put zaredom šampioni Evrope, rvači osvojili svetsko zlato

basket srbija

U danu kada je Srbija bila u žalosti zbog seniorske košarkaške reprezentacije koja je neslavno završila učešće na Evrobasketu porazom od Italije u osmini finala, obraz srpskog sporta osvetlali su basketaši i rvači.

Naime, Muška reprezentacija Srbije u basketu 3×3 odbranila je titulu na Evropskom prvenstvu, pošto je sinoć (11. septembar) u finalu u Gracu pobedila Letoniju rezultatom 21:14, dok su reprezentativci naše zemlje u rvanju, Zurab Datunašvili i Ali Arslan, osvojili zlatne medalje na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

Za basket reprezentaciju Srbije su igrali Dejan Majstorović, Strahinja Stojačić, Mihailo Vasić i Marko Branković. Naši basketaši su četvrti put uzastopno postali evropski šampioni.

Bronzanu medalju osvojila je Holandija, koja je ranije pobedila Litvaniju 21:10.

Reprezentacija Srbije je aktuelni svetski prvak u basketu 3×3. Našoj selekciji je ovo četvrto zlato u istoriji EP, a Srbija je na kontinentalnim šampionatima osvojila i jedno srebro.

zurab
Zurab Datunašvili, foto: Tanjug/AP Photo/Aaron Favila

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Zurab Datunašvili osvojio je sinoć zlatnu medalju u kategoriji do 87 kilograma na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

Datunašvili je u finalu pobedio Turpana Bisultanova iz Danske sa 6:2.

ali arslan
Ali Arslan, Foto: Tanjug/Vladimir Sporčić

Ranije tokom jučerašnjeg dana reprezentativac Srbije Ali Arslan osvojio je zlatnu medalju u grčko-rimskom stilu do 72 kilograma.

Arsalan je u finalu pobedio Ulivija Ganizadea iz Azerbejdžana sa 7:4.

Izvor: N1, Beta

Srbija ima najboljeg košarkaša, tenisera i vaterpolistu na planeti!