Magazin Novi Sad

Nakon pisanja Luftike o betoniranju Štranda, naloženo uklanjanje konstrukcije i prekid radova

strand-betoniranje-3
Foto: Privatna arhiva

Samo jedan dan nakon što smo otkrili da je vlasnik jednog ugostiteljskog objekta odlučio da ilegalno betonira deo novosadske plaže Štrand, nadležni su naložili prekid radova i uklanjanje konstrukcije. Na tekst objavljen u subotu na portalu Luftika, reagovalo je JKP Gradsko zelenilo i oglasilo se saopštenjem.

“Svi radovi na gradskoj plaži Štrand izvođeni su bez odobrenja i bez znanja preduzeća JKP Gradsko zelenilo. Preduzeće je odmah, po dobijanju informacije iz medija naložilo prekid radova na izlivanju betonske konstrukcije i njeno uklanjanje”, navodi se u saopštenju Zelenila.

Građani komentarišu da se radovi izvode subotom sa namerom, jer tada inspekcija ne radi. Postoji dežurna služba, ali navode da im se niko ne javlja.

– Radovi su u toku, subota je, ne možemo dobiti inspekciju. Strašno! Pripremaju da betoniraju deo plaže, prave plato za kafanu. Zvala sam inspekciju ali se ne javljaju. Toliko sam besna zbog svega – kaže naša čitateljka.

strand-betoniranje-2
Foto: Privatna arhiva

Situaciju su Novosađani odmah alarmirali i na društvenim mrežama.

Jedan sugrađanin objavio je da je kontaktirao Gradsku upravu za inspekcijske poslove i  razgovarao sa dispečerom koji mu je rekao da će poruku preneti „građevincima“. Na pitanje da li može da ga prebaci da sa nekim od njih razgovara odgovor je bio: „Nema nikoga.“

– Nijedan od zakupaca ugostiteljskih objekata na Štrandu nije dobio, niti tražio dozvolu za izvođenje radova na betoniranju bilo kog dela plaže, niti bi takvu dozvolu mogao dobiti. Čim smo saznali za nedozvoljene aktivnosti naložili smo obustavu radova i uklanjanje do sada izvedenih delova betonske konstrukcije. Apelujemo na zakupce da se pridržavaju obaveza definisanih ugovorima o zakupu, i tako zajedno doprinesemo očuvanju našeg lepog „Štranda“ – rekao je Miloš Egić, direktor „Zelenila“.

strand-betoniranje
Foto: Privatna arhiva

Kako navode u Zelenilu, prostor najlepše plaže na Dunavu svake godine se unapređuje, pa je tako prošle godine kroz projekat „Plava zastava“, koji je finansiralo Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, bezbednost kupača podignuta na viši nivo kupovinom čamca za spašavanje i nove spasilačke opreme u vrednosti od 3.000.000,00 dinara.

“Takođe Grad Novi Sad je finansirao rekonstrukciju toaleta, sa novom opremom i kabinama za osobe sa invaliditetom, koji su po prvi put omogucili da plaza bude dostupna u svim delovima bez ogranicenja. Vrednost ovih radova iznosila je 14.500.000,00 dinara”, navodi se u saopštenju.

Ipak, u Zelenilu nisu naveli kako je njima promaklo betoniranje veće površine na Štrandu, s obzirom na to da su dužni da o najpoznatijoj gradskoj plaži na Dunavu brinu 24 sata dnevno.

Čitajte Luftiku na Google vestima

JKP “Gradsko zelenilo” pretvorilo Štrand u kafanu i seljanu

Redakcija Luftika.rs

komentara

Klikni da objaviš komentar

  • Kupuju čamce za 3 miliona, a staklo, opušci i kamenje u pesku se ne čisti. To mnogo više ugrožava bezbednost od kvaliteta čamca za spasavanje. Svakih par dana neko dete iseče nogu. Porverite u medicinskoj ispostavi na Štrandu koliko intervencija zbog posekotina imaju.

script type="text/javascript" src="//delivery.r2b2.io/get/luftika.rs/generic/in-media">
1.3K Share
1.3K Share
Share via
Copy link