Srbija

Srbija je u finalu Svetskog prvenstva, pala je i Kanada! Dajte te Amere!

srbija-bogdan

Košarkaši Srbije plasirali su se u finale Svetskog prvenstva, nakon što su savladali Kanadu rezultatom 95:86.
Srbija u finalu Svetskog prvenstva: Let Pešićevih “Orlova” u ManiliFoto: Beta (AP Photo/Michael Conroy)
Srbija će u finalu igrati protiv boljeg iz susreta između Sjedinjenih Američkih Država i Nemačke, koji je na programu danas u 14.40 sati, prenosi 021.

Izabranici Svetislava Pešića bili su dominantni tokom čitavog meča. Rezultat po četvrtinama je bio 23:15, 29:24, 23:24, 20:23.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Bogdanović sa 23 poena, a pratili su ga Milutinov i Dobrić sa po 16.

Prvo poluvreme Srbija je igrala odlično, sa čvrstom odbranom i efikasnim napadom, što se odrazilo i na rezultat, pa su “Orlovi” na pauzu otišli pri rezultatu 52:39.

U trećoj četvrtini Kanada se vratila u meč i uspela da smanji prednost. Ipak, Srbiji su stigle trojke kada je bilo najpotrebnije – Marinković i Gudurić su pogađali na kraju trećeg perioda.

Na startu poslednje četvrtine furiozno su zaigrali reprezentativci Srbije. Već na početku odvojili su se “Orlovi” na 15 poena prednosti, ali je usledilo nekoliko lakih koševa za Kanadu.

Ipak, kada je trebalo, igrači su uspevali da povuku tim napred. Takav slučaj je bio četiri minuta pre kraja, kada je kapiten Bogdanović preuzeo odgovornost na sebe i šutirao za tri poena. Dva minuta kasnije je Bogdanović presekao napad Kanađana i pogodio, odvojivši Srbiju na 16 poena prednosti.

Pokazalo se da je to nedostižan rezultat.

Srbija će se u nedelju boriti za naslov Svetskog prvaka.

Biće to prvo finale Svetskog prvenstva za Srbiju od 2014. godine, kada su “Orlovi” poraženi od ekipe SAD.

Reprezentacija je poslednji put osvojila Svetskog prvenstvo 2002. godine, tada kao Savezna Republika Jugoslavija.

Selektor ekipe koja je donela poslednji naslov svetskog prvaka bio je Svetislav Pešić.

Na pitanje novinara na kraju utakmice koga bi želeli u finalu kapiten Bogdan Bogdanović je rekao kratko i jasno: