Na graničnim prelazima Srbije sa Crnom Gorom više nema gužvi, pokazuju jutros kamere Ministarstva unutrašnjih poslova.
Prethodno je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iz Tivta juče pozvao nadležne organe da ne primenjuju recipročne mere prema crnogorskim državljanima, posle vraćanja čarter leta iz Beograda u Tivat u sredu.
“Naši državni organi se ponašaju u skladu sa pravilima reciprociteta, ali ja ih molim da to ne rade. Ja ih molim da puštaju građane Crne Gore da dolaze u Srbiju najnormalnije. To su naša braća, naše sestre”, naveo je Vučić.
Grupi od 87 državljana Srbije u sredu je bio zabranjen ulazak u Crnu Goru, uz obrazloženje crnogorskih bezbednosnih organa da postoje bezbednosne smetnje.
Oni su potom vraćeni u Beograd.
Istog dana, oko 30 državljana Crne Gore zadržano je na beogradskom aerodromu nakon dolaska leta iz Podgorice.
Nakon toga su usledila zadržavanja i pojačane kontrole crnogorskih državljana na graničnim prelazima sa Srbijom, od kojih je nekima bio i zabranjen ulaz.
Izvor: 021.rs
Uvredljivi transparenti protiv Vučića u Crnoj Gori: “Bježi mi kugo sa ognjišta mila”



Dodaj komentar