Novi Sad

Novosađani ponovo na ulicama: Plakati ‘Traži se’ na vratima MUP-a

ruke su vam krvave krvava šaka protesti
Foto: Stanislav Beti

Građani su se, drugo veče zaredom, okupili ispred Srpskog narodnog pozorišta, na protestu povodom nasilja koje se dogodilo na obeležavanju dva veka Matice srpske.

Na protest su pozvali građani okupljeni u Viber grupi Zborovi Novi Sad. Protesti su bili najavljeni i širom Srbije.

Vrlo brzo po okupljanju, protestanti su se ulicama grada uputili ka MUP-u na Bulevaru kralja Petra I.

Oko 18.45 kolona je stigla ispred policijske stanice, gde su stajali i pištaljkama stvarali buku. Puštala se i muzika.

Potom je predstavnik Mreže Zborova održao govor, u kom je nabrojao sve gradove u kojima se održavaju protesti. Takođe, obratio se policajcima koji se nalaze u zgradi.

Prisutni su vikali: “Kerovi” i “Ruke su vam krvave”.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=4501949680036141&t=0

Takođe, na ulazna vrata MUP-a su polepili plakate sa natpisom “Traži se”, sa fotografijama i imenima lica koja su izvršila napad.

Protest je završen oko 19.30 sati.

Podsećamo, Novosađani su se 16.2. okupili kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog najavljenog pa otkazanog dolaska predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Novi Sad, kao i zbog činjenice da će na svečanosti povodom dva veka Matice srpske, umesto njega, govoriti Miloš Vučević.

Na stepeništu ispred SNP-a su se okupili simpatizeri SNS-a, direktori novosadskih javnih preduzeća i zaposleni u državim firmama. Tokom skupova, batinaši koji su bili među naprednjacima, napali su i povredili nekoliko studenata i novinara na šta su burno reagovali građani, novinarska udruženja, akademske mreže i opozicija…

Izvor: Moj Novi Sad

Incidenti ispred SNP-a: Studenti i novinari napadnuti na proslavi dva veka Matice srpske

Ekipa Luftike

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

Share via
Copy link