Na fasadi kuće sekretara Demokratske stranke u centru Novog Sada tokom noći ispisan je grafit “Blokaderi ustaše”.
Grafit je primećen jutros, međutim i dalje nije uklonjen.
Za sada nije poznato ko je ispisao grafit, niti da li je slučaj prijavljen policiji.
Poruka “Blokaderi ustaše” prethodnih godinu i po dana više puta se pojavljivala u vidu grafita kako u Novom Sadu, tako i u drugim gradovima Srbije.
Podsetimo da je Kej žrtava racije krajem aprila u više navrata bio išaran porukama mržnje prema studentima.
“Blokaderi ustaše”, “Žuti ološ” i “Blokaderi štrokaderi” samo su neke od poruka koje su osvanule nedavno na keju.
Izvor: 021.rs
Studenti u blokadi održali protestnu šetnju u Beogradu: “(Ne)bojte se, i dalje smo tu”



Dodaj komentar