Novi Sad

Na kući sekretara Demokratske stranke ispisan grafit ‘Blokaderi ustaše’

Foto: Printscreen

Na fasadi kuće sekretara Demokratske stranke u centru Novog Sada tokom noći ispisan je grafit “Blokaderi ustaše”.

Grafit je primećen jutros, međutim i dalje nije uklonjen.

Za sada nije poznato ko je ispisao grafit, niti da li je slučaj prijavljen policiji.

Poruka “Blokaderi ustaše” prethodnih godinu i po dana više puta se pojavljivala u vidu grafita kako u Novom Sadu, tako i u drugim gradovima Srbije.

Podsetimo da je Kej žrtava racije krajem aprila u više navrata bio išaran porukama mržnje prema studentima.

“Blokaderi ustaše”, “Žuti ološ” i “Blokaderi štrokaderi” samo su neke od poruka koje su osvanule nedavno na keju.

Izvor: 021.rs

Studenti u blokadi održali protestnu šetnju u Beogradu: “(Ne)bojte se, i dalje smo tu”

Ekipa Luftike

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

Share via
Copy link