Novi Sad

Liman brani livadicu 4. februara: Građani protiv gradnje kod Štranda

sadnice liman
Foto: Printscreen IG

Limanci pozivaju komšije i druge sugrađane da ih podrže sutra, 4. februara, okupljanjem na livadici kod okretnice kod Štranda u 9 sati, a potom, zajedničkim odlaskom do Skupštine grada gde će se na sednici (koja počinje u 10 časova) razmatrati izmena Plana generalne regulacije (PGR) “Štrand–Kabel” kojom se predviđa izgradnja crkve na mestu sadašnje zelene površine kod okretnice Štrand.

Liman zove: Sprečimo zločin u najavi – nezakonita gradnja na livadici kod Štranda.
Okupljanje je u sredu, 4. februara, u 9 sati na Livadici kod Štranda/okretnice.

– Potrebna nam je podrška kako bismo što jasnije i glasnije iskazali revolt i neslaganje sa nezakonitom gradnjom na Limanu 1, a Limanci će uzvratiti vama u vašoj borbi za normalno društvo i dostojanstven život – apeluju Limanci i dodaju:

– Pomenuti plan gradnje, osim što je nezakonit, ujedno je i zdravstveno nebezbedan (zabranjena je gradnja na izvorištu vode), nehuman (urušava kvalitet života stanara susednih zgrada), predimenzioniran (pominje se objekat od 1.000 m2) i naravno – koruptivan, jer će korist od gradnje imati isključivo investitor i pojedinci koji dozvole realizaciju ovog plana.

Oni upozoravaju da je Livadica kod Štranda samo jedna od lokacija na kojima se planira nezakonita gradnja, a “slične probleme i zločine u najavi imaju i Liman 3 kod Mornarice, Sajlovo, Podbara, Grbavica, Futoški park…”

Poručuju: “Možete saditi – nećete graditi!”

– Vidimo se u sredu u 9h na Livadici, pa idemo do grada – zaključuju!

Podsećamo, članovi dosadašnjeg savet MZ “Liman” uputili su javno pismo Novosađanima u kom ih upoznaju sa namerama za ovu lokaciju, zbog čega je to za njih neprihvatljivo i opasno te podsećaju da su na tri zbora građani izneli nedvosmisleno protivljenje ovom projektu koji “nema nikakvo utemeljenje, niti urbanističko niti duhovno”.

Izvor: Moj Novi Sad

Limanci posadili 16 stabla za nastradale na železničkoj stanici: Sećanje koje raste

Ekipa Luftike

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

Share via
Copy link