Iako je nakon što je javno govorio o tome da je jedan Nišlija preminuo čekajući ekipu Hitne pomoći lekar Miodrag Branković dobio upozorenje o otkazu, on nije otpušten, ali će naredna tri meseca primati po 20 % manju platu.
Disciplinsku prijavu nije zvanično dobio zbog uzbunjivanja javnosti, već jer navodno nije nosio masku i došao u zgradu bez poziva, a iz Zavoda za urgentnu medicinu obrazlažu da su mu umanjili kaznu, jer nije zarazio koronom kolege nenošenjem maske i da pacijenti nisu ispaštali što je u zgradu ušao pre kraja radnog vremena. Branković i dalje tvrdi da nije kriv i sprema tužbu.
Doktor Branković skoro godinu dana svedoči o propustima u zdravstvenoj ustanovi u kojoj je godinama zaposlen, a nedavno je postao i uzbunjivač. To je iskoristio i da uzbuni javnost da je skoro sat vremena 46-godišnji Nišlija čekao Hitnu pomoć, ali je preminuo pre nego što je ekipa stigla.
Dok njegovi nadređeni taj slučaj ispituju, dan nakon svedočenja dobio je upozorenje pred otkaz.
Neće ostati bez posla, kako je pisalo u upozorenju, ali će ipak biti kažnjen, piše u rešenju koje je dobio pre nekoliko dana.
Kako je neosporno utvrđeno na osnovu izjava svedoka i izjašnjenja zaposlenog, kao i činjenice da je svim zaposlenima poznato da je nošenje zaštitne maske obavezno u prostorijama Zavoda, jer postoje mnogobrojne naredbe istaknute na vidnim mestima, da je zaposleni svojom krivicom izvršio povredu radne obaveze i nepoštovanje radne discipline, ali za koje poslodavac smatra da postoje olakšavajuće okolnosti, jer nije dokazano širenje zaraze virusom među zaposlenima sa kojima je zaposleni bio u kontaktu 21.09.2020. godine i dokaznih štetnih posledica po zdravlja pacijenata zbog neopravdanog odlaska sa mesta rada po redovnom rasporedu rada pre isteka radnog vremena – piše u rešenju.
Odlučili su da ga kazne novčano i to tako što će naredna tri meseca primati po 20 % manju platu.
Branković i dalje tvrdi da nije kriv, a ističe i da navodne povrede radne obaveze i discipline nadležni u toku postupka nisu ni dokazali, pa smatra i da nema razloga da bude kažnjen.
-Ja i dalje ne shvatam čemu ovo. Ako misle da me time zaplaše, ja ponavljam da se grdno varaju. Ne znam kako im nije jasno da što me više pritiskaju ja ću da budem sve jači i sve njihove malverzacije i krivična dela izaći će na videlo – napominje Branković.
Njegova kazna biće oko 25.000 dinara mesečno, ali kaže da će ustanova u kojoj radi to morati da mu vrati sa kamatom, jer priprema tužbu.
-Ja ću naravno da iskoristim svoje zakonsko pravo i pokrenuću tužbu protiv Hitne pomoći, tako da se ne sekiram, snaći ću se ja ta tri meseca zbog porodice. Ali na kraju opet će ustanova da izgubi, kao što je i do sada svaki postupak protiv zaposlenih izgubila – zaključuje.
Osim objašnjenja koje su nadležni naveli u rešenju koje je Branković dobio, od njih nema odgovora na pitanja o ovom slučaju, iako su ih više puta obećali.
Ono što zato ostaje nejasno je zašto je upozorenje dobio u januaru, za propuste koji su se navodno dogodili još krajem septembra prošle godine i da li je razlog za to Brankovićevo uzbunjivanje javnosti, pišu Južne vesti.
Dodaj komentar