Studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) dočekani su u Kosjeriću, a sa njima je zaigralo i jedan deka iz ovog mesta.
Studenti koji su krenuli pre osam dana iz Novog Pazara kako bi 1. novembra bili u Novom Sadu, stigli su u Kosjerić gde su ih dočekali meštani uz vatromet.
Oni su igrali uz pesmu “Freed from desire”, a sa njima i jedan deka. Na šeširu i prsluku nosio je studentske bedževe.
“Niko nije umoran, pešačimo osmi dan, u Kosjerić mi stigli smo, pobedi se smešimo”, uzvikivali su studenti.
Deo Kosjeraca im se pridružio i na oko osam kilometara od Kosjerića, kada je policija zaustavila studente i zahtevala pretres kombija koji ih prati i prenosi stvari.
Izvor: N1
Koraci otpora iz Zrenjanina i Vršca: Studenti marširaju ka Novom Sadu



Dodaj komentar