Sve je više onih koji su prešli 30. godinu života, a i dalje su solo. Razlozi za samovanje mogu biti različiti, ali mnogo je veći procenat onih koji nisu uspeli da pronađu pravu osobu za sebe, nego onih koji zaista ne žele ozbiljnu vezu.
Takođe, materijalno obezbeđene žene menjaju tradicionalna očekivanja, s obzirom da im finansijska situiranost olakšava samostalnu egzistenciju i nezavisnost.
Sve smo više zaokupljenji poslom, i sve je manje i vremena, a i energije za druženja i gradjenje dubljih poznanstava i veza.
Upoznavanje preko specijalizovanih portala još uvek predstavlja neku vrstu tabua za ljude sa naših prostora, iako se i u tom smislu situacija postepeno otvara.
Rezultat svega toga je da sve više u našem okruženju srećemo normalne, obrazovane, uspešne i stabilne žene i muškarce koji su i dalje sami.
Da li tehnologija može da da rešenje?
U ovom trenutku, MarriageIn je možda jedini portal u Srbiji koji je usmeren na ozbiljnu vezu i brak, a namenjen osobama sa visokim obrazovanjem koje imaju profesionalnu karijeru.
Sve više ga koriste i osobe koje nikad ranije nisu koristile dating sajtove.
Time se u značajnoj meri ruše tabui, jer, kao što smo i naveli, u Srbiji je upoznavanje preko specijalizovanih portala i društvenih mreža i dalje tabu tema, pogotovo za obrazovaniju populaciju.
Situacija na tržišu se donekle iskristalisala, u smislu da je upotreba specijalizovanih portala u porastu, ali i dalje se radi o sajtovima usmerenim na kratkoročne “kombinacije” gde i u Srbiji dominiraju globalni portali kao što su Tinder, Badoo ili OkCupid.
Ako izuzmemo MarriageIn, većina domaćih portala drži gotovo beznačajan udeo dejting tržišta u Srbiji, što je i razumljivo zbog zastarele tehnologije na kojoj su izgradjeni, ali još i bitnije, zbog nedovoljno profesionalne kontrole baze korisnika gde je počeo da dominira prostakluk i pristojna populacija tu nije imala šta da traži.
Jednim delom, tome je doprinela i situacija da su na našim prostorima bili prisutni dating portali usmereni na kratkoročne veze i “kombinacije”, gde se išlo na što širu populaciju čime se izgubio kvalitet korisnika i pristojnost.
16 poznatih koji su zaljubili u svoje obožavatelje, a potom i venčali
Većina onih koji su obrazovaniji i pristojniji nisu ni pomišljali da koriste takve portale, dok oni koji su ih ipak koristili neko vreme, iz te pristojnije populacije, vremenom su se povukli.
MarriageIn je tu izuzetak. Ova platforma ima ambiciju da takvu percepciju dejting sajtova promeni i da online upoznavanje postane sve više društveno prihvatljivo i u Srbiji, kao što je to svugde u svetu, naročito u državama kao što su SAD, Rusija, Nemačka, Kina i Indija.
Kako funkcioniše MarriageIn
Sistem pretrage profila korisnika na MarriageIn-u omogućava pretragu po više od 50 kriterijuma koji sadrže fotografije i sve relevantne informacije, fizičke karakteristike, obrazovanje i profesiju, ali i lične stavove i pogled na svet, koje bi mogle zanimati potencijalnog partnera.
Zbog ovako precizne pretrage, i uz vodjenje računa o balansu (približno jednakom broju) muškaraca i žena na ovoj platformi, MarriageIn ima izuzetno visok procenat uspešnosti za pronalaženje adekvatnih partnera.
Prema podacima objavljenim u časopisu „Proceedings“, američke Nacionalne akademije za nauku, procenat brakova sklopljenih između parova koji su se upoznali online u SAD-u je 35%.
Sve u svemu, možemo da zaključimo da će zbog sve bržeg načina života i zauzetosti poslom da raste značaj dejting sajtova.
Online upoznavanje postaje sve više društveno prihvatljivo, a ima i sve više uspešnih priča onih kojima je tehologija pomogla u pronalaženju životnih saputnika.
Dodaj komentar