Magazin

Magični Novak Đoković u polufinalu Australijan Opena, pao i Tejlor Fric

novak-djokovic-fric

Bilo je dosta problema, vrućine, poteškoća, ali je Novak Đoković uspeo da prebrodi i petu prepreku na Australijan openu i tako se plasira u polufinale, što se pre početka turnira uopšte i nije dovodilo u pitanje.

Tejlor Fric je morao da pruži ruku boljem po deveti put u isto toliko međusobnih duela, ovog puta rezultatom 3-1, po setovima 7:6, 4:6, 6:2, 6:3, piše Telegraf.

Temperatura od 30 stepeni u Melburnu nije nimalo prijala igračima na startu duela, ali momak rodom sa Floride je to svakako lakše podnosio. I na početku okršaja dobili smo potencijalni nagoveštaj šta nas dalje čeka.

Prvi gem trajao je neverovatnih šesnaest i po minuta, čak devet izjednačenja je viđeno, tri brejk prilike, ali ne i oduzet servis. Sličnu situaciju gledali smo i trećem gemu, sa nova tri pokušaja, ali ni tada nije bilo bolje po srpskog tenisera.

Generalno je lako do svojih servis gemova dolazio Novak, dok se protivnik kada god je servis štucao mučio, ali se i pretvarao u najbolje verzije teniskih legendi prilikom brejk lopti. Nove je imao u devetom gemu, ali rezultat je bio isti.

Neposredno pre tajbrejka, kao grom iz vedra neba viđene su dve šanse za Frica i to nakon izražene Novakove nervoze ka svom boksu, ali je uspeo da se izdigne, a onda u presudnom periodu meča povede sa 6:1 i iskoristi treću set loptu.

Momenat je toliko poneo Đokovića da je čak poslao i poljubac ka Niku Kirjos na poziciji komentatora.

Drugi set je započet na način na koji je to najmanje bilo poželjno, brejkom za Frica. Parom duplih servis grešaka na gem loptama totalno je ispao iz ritma, pa je Amerikanac kasnije drugu priliku pretvorio u ispostaviće se ključan brejk.

Ono što je sigurno frustriralo Đokovića u samoj završnici bila je igra rivala kada god zagusti.

Kao u prošlom setu, osim u tajbrejku, sada je u šestom i osmom gemu toliko dobro gađao linije, igrao voleje na protivničkim šansama za oduzimanje servisa da je i sam Novak zastao u trenutku pitajući se šta se dešava.

Rezultatom 6:4 Fric je izjednačio u setovima, nakon čega je usledila nešto duža pauza za toalet Frica, prilikom koje je Nole pomalo i zabrinuo fanove jer se direktno rashlađivao ledom.

Da li je upravo taj nešto duži jaz uticao na igru Amerikanca ili je nešto drugo bilo u pitanju nije bilo ni važno početkom trećeg seta, kada smo konačno videli ono što su mnogi prognozirali u najavi samog meča.

Jednako je siguran bio u svojim gemovima prvi teniser planete, a već na startu je poveo sa 2:0 i tako konačno iskoristio šesnaesto “čudo”.

Gemovi su se nizali kao na traci, neobično za ovaj susret “brzinom svetlosti”, sve do osmog, u kom je srpski as rešio da ipak novim oduzetim servisom okonča set sa 6:2.

Štucao je Fric od početka četvrtog seta, najviše u drugom gemu kada se nekako izvukao, međutim u šestom nije, ali kada su svi pomislili da kraj to nije bio slučaj. Već u narednom gemu usledio je povratak i set je ponovo bio na početku.

Da se to ispostavi kao samo mali pad koncentracija Đoković se ipak postarao samo tri minuta kasnije, a zatim je i na svoj servis priveo posao kraju sa 6:3.

Nole je odbranio pozamašan broj poena i već zaradio lepu sumu novca, a u borbi za finale igraće sa boljim iz susreta Janik Siner – Andrej Rubljov.

Evo šta je sve Novak zaradio plasmanom u polufinale AO

Prolaskom u polufinale turnira u Melburnu Nole je već sada odbranio 800 od 2000 bodova osvojenih prošle godine.

Ono što je jako bitno, još ulaskom u četvrtfinale postalo je sigurno da će ostati prvi na planeti i posle turnira.

Osim toga, Đoković je obezbedio i novčanu sumu u iznosu od 990 hiljada australijskih dolara, odnosno 653 hiljade američkih.