Članovi Zbora Mesne zajednice Prva vojvođanska brigada u Novom Sadu, prethodnih dana su realizovali zanimljivu akciju.
Kako bi preneli sugrađanima poruku koju smatraju važnom, a to je da “Studenti pobeđuju” nekoliko aktivista ovog zbora je prošetalo našim gradom noseći velike baner na kom je pisala poruka koju već svi dobro znaju.
Kako saznajemo iz ovog zbora, oni su u petak baner sa natpisom nosili na kulu kod Železničke stanice, a potom ga prošetali Mostom slobode. Navode da su ih vozači koji su prolazili kolovozom pozdravljali trubljenjem.
Drugi deo akcije realizovan je u subotu kada su, opet sa banerom, krenuli od platoa Spensa, popeli se na stepenice koje geldaju na Sud, potom prošli pored Suda i nastavili kroz Ulicu Maksima Gorkog…
Nastavili su kroz Stražilovsku, Ulicu vojvode Mišića, a potom izbili na Kej.
Kejom su stigli do Kampusa Novosadskog univerziteta, a svoju akciju završili kod Rektorata koji je bio krajnja tačka akcije.
Kako navode, nisu imali problema i Novosađani su ih uglavnom pozdravljali, sa simpatijama ispratili šetajući baner, pa čak i prilazili da pomognu.
Izvor: Moj Novi Sad
Članovi DS razvili kroz prozor Skupštine transparent “Studenti pobeđuju”



Dodaj komentar