Zbog, kako navode, netransparentnog i nelegitimnog procesa prijemnog ispita za glumu, grupa profesora i umetnika odlučila je da napusti Akademiju umetnosti u Beogradu.
Potpisnici saopštenja ističu da su bili primorani da napuste Akademiju nakon što je, kako su naveli, uprava svojim odlukama urušila njihov višegodišnji rad, obesmislila rezultate i ignorisala apele.
Dodaju da su time ugrožene i akreditacija Akademije i tridesetogodišnja tradicija.
“Naš odlazak jasno pokazuje: vrednost i kvalitet svake visokoškolske ustanove mere se profesorima i studentima – a upravo njih je Uprava Akademije najdublje degradirala”, navodi se u zajedničkom saopštenju.
Saopštenje su potpisali:
Iva Milošević, pozorišna rediteljka, docent
Jelena Ćuruvija, glumica
Borka Tomović, glumica
Milica Kralj, pozorišna rediteljka, vanredni profesor
Paulina Manov, glumica
Tihomir Stanić, glumac
Marko Misirača, pozorišni reditelj
Nikola Rakočević, glumac
dr um. Anđelko Beroš, docent
Podsećamo, Akademija umetnosti u Beogradu ranije je navela da je saopštenje jednog broja profesora katedre Gluma neistinito i da ne odgovara stvarnom stanju na Akademiji.
Katedra za glumu Akademije umetnosti u Beogradu saopštila je da je u toj ustanovi ugrožena akademska čestitost i da su studenti i profesori dovedeni u zabludu.
Izvor: N1
Goran Marković saznao od studenata da je dobio otkaz, Akademija poriče: Ugovor i dalje važi
Dodaj komentar