I dok su trenutno najveće muke i glavobolje vozača kome se i kako se žaliti ako smatraju da su neopravdano oboreni na tehničkom pregledu zbog primene novih pravila i snimanja kompletnog toka provere ispravnosti automobila, nema čovek akoji se nije nasmejao jednom koji je izvršen ovih dana u Leskovcu.
Sačinjeni izveštaj radnika iz jedne od stanica u kojima se vrši tehnički pregled u Leskovcu oborio je bukvalno internet preko noći, a uslikano obrazloženje utvrđene nepravilnosti je postalo viralno na društvenim mrežama.
Na račun “zaključka” kontrolora sa tehničkog pregleda se sada zbijaju različite šale, a ima i onih koji komentarišu da su ovakvi izveštaji zapravo dokaz da se sve može završiti uz malo para i preko veze.
Majstor na tehničkom pregledu je na izveštaju, u odeljku o nedostacima, napisao SVIRENA NE RADI!
Kako neko ko je automehaničarske ili srodne struke nikad nije čuo za “sirenu”, ostaje nejasno.
Od 6. jula je počela primena novih pravila i snimanje kompletnog toka provere ispravnosti automobila, što je značajno usporilo čitav process, ali i podiglo cene ovih usluga.
Nova pravila su donela i nove probleme kontrolorima, koji se suočavaju sa besom nezadovoljnih vozača. Kontrolor koji radi na jednoj leskovačkojj tehničkoj liniji, ističe da su zaposleni pod velikih stresom.
“Dođite da vidite šta mi doživljavamo svakog dana, kakve verbalne napade od vozača koji nisu prošli tehnički. Lepo smo ih savetovali koje nedostatke da isprave, ali nisu nas poslušali. Njima nije problem cena tehničkog, dali bi i više samo da prođu”, komentariše ovaj čovek.
Izvor: Rešetka
Napisali ste uvlakački tekst prema vlastima. Gde je ovde kritika događanja oko tehničkih? Znate li kako se vrše tehnički pregledi u okruženju i koliko se to naplaćuje? Kolika je cena registrovanja u okruženju, a skoro svi imaju bolji standard od nas? A Vi kritikujete reč svirena. Ja sam Leskovčanin i po meni je ispravnija reč koju je automehaničar koristio od Vaše, „sirena“. A toliko toga nije dobro, korektno, pošteno kod uvođenja novih pravila. Pa mi vozimo kola stara, u proseku, preko 15 godina. I neko traži da ona budu ispravnija od novih. Kao, brinu se za sigurnost u saobraćaju, a bitno je samo da se što više para uzme od vozača. Jesu li poboljšali obuke vozača time što su povećali cene obuke i polaganja vozačkog ispita? Ili smanjili broj nesreća time što su nas naterali da vozimo sa upaljenim kratkim svetlima?
Otkud u Leskovcu „ocjena“?