Predstavljamo vam repertoar Srpskog narodnog pozorišta za februar 2018.

ČETVRTAK 1.

DAN GRADA Svečana akademija – 270 godina Grada Novog Sada „Jovan Đorđević“ 18.00

OTPOR L. Mekdugal SNP, Gradsko pozorište Bečej i Udruženje „Arteria“  Kamerna 20.30

PETAK 2.

KONCERT „ROK OPERA“ repriza „Jovan Đorđević“ 19.00
Novosadski Big Band / Hor i Orkestar Opere SNP-a Dirigent: Fedor Vrtačnik

UJEŽ komedija, B. Nušić  „Pera Dobrinović“ 19.30

SUBOTA 3.

GRK ZORBA balet, M. Teodorakis  „Jovan Đorđević“ 19.00

BILBORD M. Vukadinović SNP i Plus teatar Kamerna 21.30

NEDELJA 4.

ĐUROLOGIJA monodrama Branko Đurić Đura „Jovan Đorđević“ 18.00, 20.30

NEOBUZDANI SKLAD muzičko-scensko uprizorenje života i dela Pala Abrahama „Pera Dobrinović“ 19.30
Autor i režija: Agota Vitkai Kučera, muzička pratnja Klemm’n’Band
Akademija umetnosti, Novi Sad i Srpsko narodno pozorište premijera

PONEDELJAK 5.

NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30

JASTUČKO Martin Mekdona Režija: Ninoslav Đorđević NP Sombor Kamerna 20.30

UTORAK 6.

RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA Aleksandar Popović „Pera Dobrinović“ 19.30
Režija: Slobodan Skerlić Narodno pozorište Priština

ŽIVOT JE LOTO interaktivna tragikomedija Vladimir Đurđević Kamerna 20.30
Režija: Bojana Lazić MoniCart, Beograd

SREDA 7.

DŽANDRLJIV MUŽ komedija, J. S. Popović  „Pera Dobrinović“ 19.30

FORTINBRAS SE NAPIO J. Glovacki  Kamerna 20.30

ČETVRTAK 8.

GOSPOĐA MINISTARKA komedija, B. Nušić  „Pera Dobrinović“ 19.30

BOG MASAKRA komedija, J. Reza Plus teatar Kamerna 20.30

PETAK 9.

KATARINA IZMAILOVA balet, Rudolf Bruči  „Jovan Đorđević“ 19.00

OSTAVITE PORUKU ili BEGUNCI „Pera Dobrinović“ 19.30
prema motivima romana B. Čičovačkog, V. Ognjenović

SUBOTA 10.

LJUBAVNI NAPITAK komična opera, G. Doniceti  „Jovan Đorđević“ 19.00
U ulozi Adine Zoja Ražok, gošća iz Ukrajine

ANIKA I NJENA VREMENA A. Đorđević „Pera Dobrinović“ 19.30
inspirisano pripovetkama Ive Andrića

TRI LICA SAMOĆE Ž. Jovanović Kamerna 21.30

NEDELJA 11.

Koncert grupe „OĐILA“ „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 12.

ŽENIDBA NA ČARDAKU po delu „Ženidba i udadba“ J. S. Popovića „Pera Dobrinović“ 19.30
Režija: Dragan Ostojić Novosadski Novi Teatar i Tamburaški orkestar „Romansa“

UTORAK 13.

„PESNIK ZA PESNIKE – MOMČILO NASTASIJEVIĆ“ Kamerna 21.00
Autorski projekat Ivana Perkovića, povodom 80. godišnjice smrti Momčila Nastasijevića,
NASTeatar, G. Milanovac

SREDA 14.

KONCERT „ROK OPERA“ repriza „Jovan Đorđević“ 20.00
Novosadski Big Band / Hor i Orkestar Opere SNP-a Dirigent: Fedor Vrtačnik

LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović  „Pera Dobrinović“ 19.30

PETAK 16.

Koncert grupe „KERBER“ „Jovan Đorđević“ 21.00

SUBOTA 17.

LJUBAVNI NAPITAK komična opera, G. Doniceti  „Jovan Đorđević“ 19.00

ČAS ANATOMIJE po motivima dela Danila Kiša  „Pera Dobrinović“ 19.30

NAŠE MESTO Režija: Bogdan Janković Kulturni centar Novi Sad i Teatar 34  Kamerna 21.30

NEDELJA 18.

Koncert grupe „LEGENDE“ „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 19.

AVGUST U OKRUGU OSEJDŽ crna komedija Trejsi Lets „Pera Dobrinović“ 19.30
Režija: Aleksandar Božina NP Subotica

KRALJEV PUT monodrama u izvođenju Vladimira Balašćaka Kamerna 20.30
Tekst i režija: Lilijana Ivanović
Šabačko pozorište i Teatar „Irena Kolesar“, Sr. Mitrovica

UTORAK 20.

LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović  „Pera Dobrinović“ 19.30

OTPOR L. Mekdugal SNP, Gradsko pozorište Bečej i Udruženje „Arteria“  Kamerna 20.30

SREDA 21.

VOJVOĐANSKA RAPSODIJA Vašarska panorama, mjuzikl „Jovan Đorđević“ 20.00
po motivima proze Zorana Petrovića „Selo Sakule, a u Banatu“

ČETVRTAK 22.

VOJVOĐANSKA RAPSODIJA Vašarska panorama, mjuzikl „Jovan Đorđević“ 20.00
po motivima proze Zorana Petrovića „Selo Sakule, a u Banatu“

PETAK 23.

UKRAĐENA LIČNOS’ Milan Lane Gutović „Jovan Đorđević“ 20.00

DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT) D. Dukovski  „Pera Dobrinović“ 19.30

PRESREĆNI LJUDI Režija i koncept: P. Štrbac  Kamerna 20.30

SUBOTA 24.

NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30

NEDELJA 25.

ŠTA ME SNAĐE u izvođenju Anđelke Prpić „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 26.

ANIKA I NJENA VREMENA A. Đorđević „Pera Dobrinović“ 19.30
inspirisano pripovetkama Ive Andrića

BILBORD M. Vukadinović SNP i Plus teatar  Kamerna 21.00

UTORAK 27.

LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

SREDA 28.

GOSPOĐA MINISTARKA komedija, B. Nušić  „Pera Dobrinović“ 19.30

Ostavite komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here