Magazin

Jokić ludom trojkom sa 12 metara u poslednjoj sekundi doneo pobedu Denveru (VIDEO)

nikola-jokic

Nestvarnom trojkom Nikole Jokića u poslednjoj sekundi utakmice Denver Nagetsi savladali su u gostima Golden Stejt Voriorse rezultatom 130:127.

Popularni “Džoker” utakmicu je završio sa 34 poena, 10 asistencija i devet skokova.

U samom finišu meča Denver je bio u zaostatku, a onda je Somborac preuzeo odgovornost.

Najpre je pogodio za izjednačenje na 26 sekundi pre kraja meča (127:127), da bi u poslednjem napadu sa oko 12 metara udaljenosti iz izuzetno teške pozicije “opalio” trojku i pogodio za pobedu svog tima, prenosi Kurir.

Ljubitelji košarke imali su priliku da uživaju u izuzetno uzbudljivom duelu punom preokreta.

Nagetsi su u finišu treće deonice imali blagu prednost, međutim, domaćin zahvaljujući sjajnom šutu za tri pravi seriju na startu poslednje deonce i dolazi do, naizgled, nedostižne prednosti 123:105 na samo sedam minuta pre kraja.

Ipak, šampion se nije predavao. Na krilima Gordona i maestralnog Nikole Jokića gosti iz Kolorada uspevaju da naprave preokret o kom će se dugo pričati.

Jokić je bio najefikasniji akter meča sa 34 poena, devet skokova i 10 asistencija za 38 minuta igre. Nedostajao mu je samo jedan skok da zabeleži novi tripl-dabl. Sjajno je šutirao iz igre na ovom meču 13/16 i 2/2 za tri poena.

Dirljiva scena topi srca: Jokićeva ćerka trči tati u zagrljaj, a onda sledi najslađi poljubac (VIDEO)