Nesavesno postupanje prema prirodi koda nas je postala žalosna svakodnevica. Upravo iz ovog razloga ne čudi što su nam šume i reke postale deponije, prepune kojekakvog otpada, koji uništava predivnu srpsku floru i faunu.
Da ovakvo ponašanje predstavlja uobičajen način ponašanja srpskih privrednika, svedoči nam i najnoviji primer u kojem vozač mešalice opušteno prosipa ostatke cementa u reku Rašku.
Snimak ovog incidenta prenela je putem posta na Tviteru „Eko straža“, koji je objavljen 30. aprila.
Firma "ukras" istovara ostatke cementa iz mešalice direktno u reku Rašku. pic.twitter.com/VxBv2FgA26
— Eko Straža (@EkoStraza) April 30, 2022
Na snimku se jasno može uočiti logo novopazarske kompanije „Ukras“, koja se još u Jugoslaviji bavila proizvodnjom, preradom i ugradnjom svih vrsta mermera i granita, a nakon privatizacije, 2006. godine, proširila je svoje delatnosti i na oblast visokogradnje.
Kako se navodi na sajtu kompanije, ova firma pored Srbije, posluje i u Crnoj Gori, Belgiji, Holandiji i Nemačkoj, gde se svrstala među pet najvećih građevinskih firmi.
Da li i u ovim državama važe isti ekološki standardi ne znamo, ali je video izazvao brojne reakcije na društvenim mrežama. Uglavnom su Tviteraši izrazili svoje negodovonje i zgražavanje pomenutim postupkom, apelujući da se počinilac kazni.
– Spas su duplo veće ekološke kazne! – napisao je jedan korisnik ove društvene mreže.
Spas su DUPLO VEĆE ekološke kazne !!
— Бранислав Ђурић (@branislav_dj) April 30, 2022
– Vlasnika „Ukras-a“ pod hitno smestiti u ustanovu za mentalno obolele i oduzeti mu svu imovinu, a nadležne koji na ovo ne reaguju u zatvor- napisao je drugi Tviteraš.
Vlasnika Ukras-a pod hitno smestiti u ustanovu za mentalno obolele i oduzete mu svu imovinu, a nadležne koji na ovo ne reaguju u zatvor.
— Oliver Tvit (@OliverTvit) May 1, 2022
– Šta ova napaćena reka vuče za sobom, ovo je samo mali deo – napisao je treći.
Šta sve ova napaćena reka vuče sa sobom, ovo je samo mali deo 😔
— Phoebus (@a_on_Apolon) April 30, 2022
Ne znamo da li će nadležni reagovati, ali uz ovakav maćehinski odnos prema prirodi, neće puno toga ostati ostati budućim generacijama.
Dodaj komentar