Kontrademonstrant koji je cisternom punom goriva uleteo među okupljene protestante u Mineapolisu je uhapšen, da bi potom zbog povreda bio prebačen u bolnicu.
Prebačen je u bolnicu nakon što su ga ljudi koje je pokušao da zgazi izvukli iz vozila i pretukli.
Policija okruga Hehpin objavila je na Tviteru fotografiju uhapšenog Bogdana Verička, koji je, nakon što su mu konstatovane lakše telesne povrede, odveden u policijsku stanicu, a na teret mu se stavlja izazivanje opšte opasnosti.
While protestors were taking a knee on I-35 a semi truck driver ran into protestors. The police have arrived macing protestors instead of going after the truck driver. pic.twitter.com/BmqFseSmUJ
— Shade Pratt (@ShadePratt22) May 31, 2020
Na video snimcima objavljenim na društvenim mrežama vidi se kako cisterna punom brzinom uleće u masu demonstranata koji su na mostu na autoputu I-35W u Mineapolisu protestovali zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda.
Prikazano je kako demonstranti prvo panično beže pred cisternom, a zatim joj, dok usporava, besno pritrčavaju, penju se na nju i otvaraju i vozačeva i suvozačeva vrata.
A semi truck full of gas tried running us over while we’re peacefully protesting on 35W bridge. #protests2020 #Minneapolisprotests #GeorgeFloydProtests pic.twitter.com/hXokVBnlsA
— ethnic spice lattè (@ariatriplex) May 31, 2020
Okupljeni su zatim izvukli Verička iz vozila i počeli da ga tuku, dok nije prišla policija koja ga je uhapsila.
Policija je navela da nema izveštaja da je bilo povređenih među demonstrantima, kojih je u tom trenutku bilo oko 5.000, prenosi CBS news.
Pre incidenta sa cisternom, protest je bio miran, prenosi 021.
S druge strane, policija u Njujorku juče posle podne solidarisala se sa mirnim demonstrantima. Na društvenim mrežama je objavljen snimak policajaca koji zajedno sa demonstrantima kleče, na taj način odajući poštu preminulom Afroamerikancu.
CNN javlja da je Kijara de Blazio, ćerka gradonačelnika Njujorka, uhapšena jer se pridružila nezakonitim protestima, a puštena je posle privođenja u policijsku stanicu.
Policijski čas je uveden u više od 40 gradova u Americi, a u okrugu Los Anđeles je zbog nereda proglašeno vanredno stanje. Nacionalna garda je angažovana u više saveznih država.
Od početka protesta zbog smrti Flojda, širom SAD je uhapšeno oko 4.000 ljudi. Prva hapšenja počela su 26. maja, dan posle Flojdove smrti, prenosi N1.
Dodaj komentar