Magazin Poznati

Ovo je ukrajinska atletičarka koja je divnim gestom prema Angelini Topić na OI u Parizu oduševila Srbiju (FOTO, VIDEO)

ukrajinska atletičarka julija levčenko gest olimpijske igre

Tužna sudbina naše atletičarke Angeline Topić na Olimpijskim igrama u Parizu potresla je sportski svet, kada je na zagrevanju tokom kvalifikacija doživela tešku povredu. Prelom fibule je naterao sjajnu Angelinu da odustane od finala u skoku uvis na Olimpijadi, a jedan potez njene koleginice iz Ukrajine oduševio je čitavu Srbiju.

Naime, atletičarka Julija Levčenko postala  je pravi hit na društvenim mrežama, kada je tužnoj Angelini, koja je u tom trenutku davala intervju, prišla s leđa, poljubila je u obraz i rekla: „Ti si šampion“.

Julijin gest je mnoge oduševio, a snimak se proširio na društvenoj mreži X.

„Kako je divna“, „Koliko su atletičari solidarni. Koliko podržavaju jedni druge“, „Obe su šampionke. Kakva dirljiva, sportska, ljudska scena“, „Bravo, prelep gest Ukrajinke“, glasili su neki od komentara.

Neki su naglasili da ih je Julija oduševila i svojim izgledom, kao i da je jedna od najlepših sportistkinja na Olimpijskim igrama, prenosi Index.

Ko je Julija Levčenko?

Julija (26) je ukrajinska skakačica u vis. Već u detinjstvu je pokazala talenat za sport, a u mlađim kategorijama postigla je impresivne rezultate.

2013. godine debitovala je na Svetskom juniorskom prvenstvu u Donjecku, gde je zauzela 13. mesto. Godinu dana kasnije osvojila je zlato na Olimpijskim igrama mladih u Nankingu.

Pored toga, osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u atletici 2017. godine. U evropskoj dvorani osvojila je bronzu 2017. i srebro 2019. godine.

Osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu 2017. u Beogradu, a iste godine srebrnu na Svetskom prvenstvu. Dve godine kasnije osvojila je 2. mesto u Glazgovu.

Iako je njena karijera dovedena u pitanje zbog ratnog stanja u njenoj zemlji, Julija je nastavila dalje.

– Nisam znala da li ću uopšte preživeti, a kamoli da li ću se takmičiti – rekla je Julija u intervjuu za Gardijan.

Ona i dalje živi u Kijevu i nastavila je da se bavi sportom. Olimpijske igre je završila na petom mestu.

Julija je popularna i na Instagramu, gde je prati više od 490 hiljada ljudi.

Izvor: Index

Nastavnik istorije i fizičkog u školi za siromašne bori se za olimpijsku medalju u Parizu i sanja osmeh na licima učenika

script type="text/javascript" src="//delivery.r2b2.io/get/luftika.rs/generic/in-media">