Magazin Srbija

Tragač iz Potere na blokadi: RTS jedan od stubova propagande režima Vučića

milan bukvić
Foto: Printscreen

“Koliko god ja radio sa tom televizijom i poštovao njenu tradiciju, RTS je evidentno jedan od stubova propagande i režima Vučića”, rekao je Milan Bukvić, tragač iz “Potere”.

Novinari koji su tu među urednicima u informativnoj redakciju su prošli BBC školu izveštavanja i vrše propagandu koja je mnogo teže prepoznatljiva, nevidljiva, suptilinija i pitomija od one koju vrši Vučić, a samim tim i mnogo efikasnija”, rekao je za N1 Bukvić, na protestu ispred RTS-a u Takovskoj.

Naveo je da bi se, bez toga, “Vučeva propaganda svela na plaćenike iz Izraela koji su mu nametnuli matricu koju su kasnije preuzeli Dragan J. Vučićević, Željko Mitrović i Milomir Marić”.

“Bez RTS-a i njihovih novinarskih i propagandnih veština, Vučićeva propagandna mašina bi bila daleko slabija”, istakao je Bukvić.

Izvor: N1

Greška u Dnevniku RTS-a: slučajnost ili diverzija? (VIDEO)

Ekipa Luftike

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

Share via
Copy link