Magazin

Kada čujete zašto stjuardese sede na rukama pri poletanju aviona – sedećete i vi

stjuardesa

Veliki deo nas prilikom poletanja aviona praktikuje neke svoje specifične rituale kako bi sami sebi skrenuli pažnju sa tog neprijatnog trenutka u kojem se odvajamo od zemlje.

Ipak, možda ste primetili da i stjuardese zauzimaju specifičnu pozu tokom poletanja aviona?

Pripremite se za neprijatnu istinu. Poletanje u oblake ponekad može dovesti do problema. Ali, kada su nevolje u toku, zauzimanje ove pozicije dobro dođe stjuardesama.

– Da li ste se ikada zapitali zašto članovi kabinskog osoblja sede na rukama tokom poletanja i sletanja? – pitala je Heni Lim (29), stjuardesa avio-kompanije „Cebu Pacific“ na Filipinima u TikTok snimku koji je za kratko vreme prikupio na desetine hiljada pregleda i pažnju New York Posta.

Dala je i odgovor: „To se zove položaj oslonac“, a onda otkrila tajne fascinantne sigurnosne procedure koju ona i njene kolege prate kako bi smanjili rizik od telesnih povreda u hitnim slučajevima.

– Ovaj položaj uključuje čvrsto vezivanje vašeg sigurnosnog pojasa, sedenje uspravno, sedenje na rukama – dlanovima nagore, palčevi uvučeni i ruke opuštene – i postavljanje stopala ravno na pod. Cilj je držati telo u krutom položaju tako da ako dođe do bilo kakve neplanirane vanredne situacije, telo bude manje oštećeno – objasnila je Heni.

Lim i njena koleginica demonstrirale su specijalno držanje, vezujući se za svoja sedišta i podvlačeći ruke ispod tela.

– Ovo ograničava kretanje tela tako da postoji manja mogućnost povrede ako dođe do problema – objasnila je ona. Naravno, u slučaju haosa, osoblje neće samo sedeti na rukama.

@_hennylim_

Why do cabin crew sit on their hands while in their jumpseats? Check this video out to know! Special guest for today’s video: Clare demecillo Follow my Official Facebook Page: “Henny Joyce Lim” Follow me on Instagram: _hennylim_ #fyp #HJL #cabincrewlife #bracingposition #cebupacific #groundstop

♬ Aesthetic – Tollan Kim

– Tokom poteškoća, takođe ćemo prolaziti kroz tihu proveru, koja nas priprema za hitnu situaciju tokom svakog poletanja i sletanja. Ovo uključuje svest o opremi za hitne slučajeve na licu mesta, proveru vrata, slušanje naredba i uočavanje bilo kakvog vizuelnog traga van aviona – rekla je Lim. I dok su korisnici TikTok-a bili zapanjeni ovim otkrićem, neki su se saosećali sa kabinskim osobljem zbog „užasnog“ stresa stalnog pripremanja za nesreću.

Izvor: Nova

Čitajte Luftiku na Google vestima

Šestogodišnjaka koji je putovao sam, aerodromsko osoblje ukrcalo na pogrešan avion

Redakcija Luftika.rs

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

script type="text/javascript" src="//delivery.r2b2.io/get/luftika.rs/generic/in-media">
Share via
Copy link