Kućno i građansko vaspitanje postoje kako bi se u društvu i u odnosu sa ljudima znao neki osnovni red, kako ne bi vladao haos i kako bismo se sa uvažavanjem ophodili jedni prema drugima.
Nažalost, ovog osnovnog sastojka našem društvu fali poput kiše tokom suše, a izgleda da se ne nazire kraj ovoj suši nedostatka vaspitanja, bolesti od koje naše društvo pati i nesvesno boluje.
Butik Zara, koji se nalazi u Tržnom centru u Delta sitiju, je nakon navale kupaca ostao u potpunom rasulu, kao stan nakon što iz njega izađu lopovi koji svaku fioku prevrnu bez milosti.
Razabacana odeća i obuća po podu, polomljeni ofingeri, samo su deo prizora ove prodavnice koja izgleda kao je u nju pala bomba.
Snimak koji se pojavio otkriva našu higijenu, nivo svesti i vaspitanje.
Dok pojedine žene i dalje gledaju garderobu, ne obraćajući pažnju na rusfaj oko sebe, komentatori na društvenim mrežama osuđuju ovakvu bahatost i izražavaju podršku radnicima ovog i svih ostalih butika u gradu koji se svakoga dana susreću sa različitim profilima ljudi.
„Stvarno smo st**a, respect ljudima koji ovde rade, Zara u Delti“, stoji u opisu video snimka koji je objavljen na Instagram stranici “Serbia live Beograd”.
View this post on Instagram
Mnoge žene su osetile potrebu da prokomentarišu ovakvo ponašanje.
„Kao nekoga ko je radio u butiku, ovo me fizički boli. Imajte minimum obzira“;
„Ja kad slažem iza sebe stvari koje sam probala ljudi obično krenu da me pitaju gde se nešto nalazi misleći da radim tamo, što govori dovoljno o mentalitetu naših ljudi“;
„Opravdanje kod većine, jer sam taj posao radila 7 punih godina – To im je pos’o! Šta prodavačice drugo kao rade nego savijaju majice ceo dan. Toliko“;
„Samo da upitam ove „dame“ zamislite da vam tu radi ćerka ili majka, da li biste se i dalje ovako bahatile? Ali ok je da rovarite i bacate sve na gomilu jer bože moj, radnice su tu da čiste za vama za bednu platu. Sramota!“
Ubrzo se u komentarima pojavilo još “sočnih”, zapravo vrlo gadnih tračeva koji celu stvar podižu na još jedan novi nivo.
„O čemu pričamo, pitajte čistačice u tržnim centrima da li „gospođe“ puštaju za sobom vodu u toaletima. Ne, uz opravdanje da su one plaćene da čiste za njima“;
„A tek kad po kabinama ostave iskorišćene uloške, hulahopke, čarape, ili od pudera unakaze odeću, ili iscepaju jer ne mogu da stanu u manji broj“…
Toliko o “damama”.
Dodaj komentar