Magazin

Krivična prijava protiv policajke zbog iživljavanja nad studentkinjom

čupanje za kosu
Foto: Printscreen

Pokret “Kreni-promeni” podneo je krivičnu prijavu protiv Tanje Drobnjak, zamenice komandanta Jedinice za zaštitu određenih ličnosti i objekata Marka Krička, zbog maltretiranja studentkinje ispred Pravnog fakulteta u Beogradu.

Podsetimo, pre nekoliko dana objavljen je snimak na kome se vidi kako službenica policije čupa studentkinju Fakulteta dramskih umetnosti (FDU) za kosu.

“Protiv zamenice načelnika Jedinice za zaštitu određenih ličnosti i objekata i drugih NN lica, u svojstvu punomoćnika Kreni-promeni, podneo sam krivičnu prijavu zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo Zlostavljanje i mučenje iz čl. 137, st. 3 u vezi st. 1 KZ, ali i drugih dela koja se gone po službenoj dužnosti“, navode iz „Kreni-promeni“ i dodaju:

“Krivično delo su izvršili tako što su prema studentkinji FDU: „…postupali na način kojim se grubo vređa ljudsko dostojanstvo i primenom nesrazmerne i prekomerne fizičke sile, nanoseći veliku bol i tešku patnju, pokušali da dobiju obaveštenje na osnovu kojeg bi nezakonito pristupili telefonu i prikupili dodatne podatke i obaveštenja…“ Naročito je ovo delo teško jer su krivično delo izvršili policajci u vršenju službene dužnosti za šta je zaprećena kazna zatvora u rasponu od 3 meseca do 3 godine“.

Snimak na kome se vidi postupanje nastao je prošle nedelje, u noći između srede i četvrtka, kada je policija brutalno intervenisala ispred Pravnog fakulteta u Beogradu.

Izvor: Ktv Televizija/Facebook

Devojku policajci vukli za kosu da bi došli do telefona: Narode, ništa od ovog ne zaboravite

Ekipa Luftike

Dodaj komentar

Klikni da objaviš komentar

Share via
Copy link