Na prostoru ispred Skupštine Srbije, gde će danas početi jesenje zasedanje republičkog parlamenta, pojavile su se nove montažne metalne konstrukcije. Sve ukazuje na to da će se Ćacilend izgleda proširiti na još jedan red šatora, prenosi nova.rs.
Na snimku objavljenom na društvenim mrežama vidi se kako nekoliko muškaraca postavlja metalnu konstrukciju uz već postojeće šatore.
“Izgleda da poslanici SNS planiraju da zasedaju u montažnom objektu od stotinak kvadrata koji su upravo doneli u Ćacilend”, stoji u opisu objave na društvenim mrežama.
Sednica Skupštine Srbije zakazana je za danas, čime počinje jesenje zasedanje, a na dnevnom redu biće 47 tačaka, među kojima je i sporni Predlog zakona o legalizaciji objekata koji je ranije najavio predsednik Aleksandar Vučić, ali i razne procedure koje se tiču EXPO 2027.
Jutros je održan i Kolegijum Skupštine Srbije koji je završen rekordnom brzinom, a poslanici vladajuće koalicije su se dogovarali između sebe jer opozicija nije ni prisustvovala.
Međutim, opozicione stranke, izuzev DS, učestovaće u radu Skupštine a istakli su da će sednicu iskoristiti kako bi iznosili argumente o tome zašto su predlozi zakona i drugih akata štetni po građane. U radu sednice, osim DS, neće učetvovati ni Ekološki ustanak.
Inače, predsednica parlamenta Ana Brnabić rekla je za RTS da je sve spremno za sutrašnju raspravu u Skupštini Srbije, da je opoziciji uvek pružena ruka za dijalog, ali da neće biti prekida rada institucija, kao ni blokade parlamenta. Ona je dodala da će u blizini biti i pripadnici policije.
Kako nezvanično saznaje nova.rs od predstavnika vlasti, plan je da se zaseda od ponedeljka do četvrtka i da sve bude završeno do tri nedelje.
Izvor: N1
Đuka otkrio tajnu uspeha: Da nije Ćacilenda, revolucija bi već bila u Skupštini
Dodaj komentar