Blokada zgrade suda i tužilaštva u Novom Sadu zbog produžavanja pritvora aktivistima ušla je u drugi dan.
07.40 – Situacija ispred suda trenutno je mirna, a stiže informacija da je tokom ranijeg guranja sa žandarmerijom povređena jedna profesorka Filozofskog fakulteta kojoj je štitom priklješteno rame, dok se jedan čovek onesvestio tokom guranja.
07.15 – Priveden je jedan fotoreporter. Prema rečima pripadnika žandarmerije, on je upotrebio biber sprej prema njima.
07.15 – Situacija se smirila, žandarmerija se povukla.
07.00 – Počelo je guranje policije i građana na drugom i trećem ulazu u sud. Na trećem ulazu je korišćen i biber sprej na građane.
Studenti i građani blokiraju rad ovih institucija u znak nezadovoljstva zbog produžetka pritvora novosadskim aktivistima.
Zgradu čuva policija u opremi za razbijanje demonstracija.
Opširnije na 021.rs
Marija Vasić prebačena u bolnicu u Beogradu
Dodaj komentar