Zgrada na raskrsnici Glavne i ulice Avijatičarski Trg u Zemunu pre nekoliko dana je išarana sprejom, a postavljena je i nova kamera na banderi kod zgrade Komande Vazduhoplovstva. Građani se pitaju zašto baš tu, šta snima i kome su dostupni ti video materijali?
Reporterka N1 otišla je na raskrsnicu u Zemunu gde građani svakodnevno, zajedno sa studentima Poljoprivrednog fakulteta održavaju komemorativnu akciju “16 minuta tišine”, kojom se odaje pošta za poginule u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
To je i raskrsnica na kojoj su građani spontano formirali blokadu posle protesta 29. juna a koja se najduže održala od svih u gradu.
Preksinoć su studenti Poljoprivrednog fakulteta objavili da je vandalizovana zgrada pored te raskrsnice, neko je išarao sprejom na više mesta.
Išarao, ali sa dosta slovnih grešaka i ispravki. Pa je tako napisano “Bloderi smećari”, umesto “blokaderi”, a latinično slovo “ć” ima pogrešnu kvačicu.
Tu su i natpisi “Stop blokaderima”, “Blokaderi teroristi” i slično.
Slične poruke su i na zgradama u okruženju. A to su fasade onih zgrada koje su bile obnovljene u toku rekonstrukcije Glavne ulice, skoro celom dužinom te ulice.
Kako je javila reporterka N1, građane brinu i kamere na sve četiri strane raskrsnice kod semafora u Glavnoj ulici. Pretpostavlja se da su to saobraćajne kamere, ali se pojavila još jedna, u blizini zgrade Komande Vazduhoplovstva.
N1 je pokušao da sazna čije su te kamere, ko posmatra te video snimke, čemu služe, da li je bila potrebna i još jedna kamera, ali odgovore nismo dobili ni od MUP-a, ni od Opštine Zemun ni od Skupštine Beograda.
“Iznenađeni smo pismenošću autora grafita”
Dušan Ristić, student Poljoprivrednog fakulteta i ETF-a kaže za N1 da su “iznenađeni pismenošću autora tih grafita”.
“Korišćena je latinica za izvođenje ovog dela, a pisano je autolakom, ovo ne liči na običnu boju u spreju. Poruke su ‘zanimljive’, ali već su nas nazivali teroristima, bili smo kontejner revolucija, nista novo, samo je neko rešio da to napiše na zgradu u području koje je zaštićeno zbog kulturno-istorijskog značaja”, izjavio je Ristić.
Kaže i da očekuje da počinioci snose odgovornost za pisanje grafita.
Ristić kaže da njegove kolege i građani nisu uplašeni ni zbog poruka, ni zbog kamera i da će nastaviti blokadu raskrsnice.
Izvor: N1
Omiljeni SNS biznismen i vođa ćacija dobio novu tezgu, čistiće Novi Sad metlom od 250 miliona
Dodaj komentar