Novosađani će i danas, 3. oktobra, 16-minutnom tišinom odati poštu poginulima pod nadstrešnicom železničke stanice i ponovo tražiti procesuiranje krivaca za ovu tragediju, za koju mnogi kažu da je zločin, odnosno – posledica korupcije u državi.
Poziv da se na 16 minuta zastane, gde god da se zateknete u 11.52, u vreme pada nadstrešnice i dalje važi, ali ako se stvore uslovi, ovo su raskrsnice koje uglavnom budu blokirane:
Raskrsnica kod Železničke stanice
Rakrsnica kod Futoške pijace
Raskrsnica kod Banovine
Raskrsnica kod SNP-a
Rakrsnica kod Merkatora
Raskrsnica kod Suda (Maksima Gorkog – Sutjeska)
Kružni tok Veternik
Srednjoškolci ne zaboravljaju
Maturanti gimnazija “Isidora Sekulić”, “Jovan Jovanović Zmaj”, srednje Mašinske i Hemijske škole (TS “Pavle Savić”) ranije su saopštili da će svakog petka izlaziti na raskrsnicu kod Banovine, odnosno, ispred Mašinske i Hemijske škole. To su sedmicama unazad činili i srednjoškolci iz TŠ “Mileva Marić Ajnštajn”.
Osim na ovim raskrsnicama, radnici Pokrajinskog javnog servisa redovno odaju 16-minutnu poštu ispred zgrade RTV-a na Mišeluku. Takođe – zaposleni u KCV-u stoje 16 minuta ispred Poliklinike, a zaposleni na Institutu za ratarstvo i povrtarstvo blokiraju deo Ulice Maksima Gorkog. Zaposleni u Pokrajinskom PIO Fondu koji se nalazi u Cara Dušana broj 6 takođe izlaze ispred zgrade.
Izvor: Moj Novi Sad
Vlast planira spomenik 1. novembra – Akademski plenum upozorava na opasnost od sukoba
Dodaj komentar