don_kihot_repertoar_snp_maj
Izvor: SNP
Pozorište

Repertoar Srpskog narodnog pozorišta za oktobar 2017. godine

SRPSKO NARODNO POZORIŠTE – REPERTOAR ZA OKTOBAR 2017.

Nova sezona je u Srpskom narodnom pozorištu lepo je počela. Već u oktorbu čekaju nas neka iznenađenja. Ovo je repertoar SNP-a za oktobar 2017. godina.

Scena „Jovan Đorđević“                      19.00

  UTORAK 3. KAVALERIJA RUSTIKANA  opera,  P. Maskanji 20.00

 

  SUBOTA 7. GRK ZORBA  balet,  M. Teodorakis

 

  PETAK 13. BOEMI  opera,  Đ. Pučini  Dirigent: Đanluka Marčano (Italija)

 

  SREDA 18. LABUDOVO JEZERO  balet,  P. I. Čajkovski

 

  ČETVRTAK 19. ČAROBNA FRULA  opera za najmlađe,  V. A. Mocart 17.00 i 19.00

 

  UTORAK 24. LABUDOVO JEZERO  balet,  P. I. Čajkovski

 

  SREDA 25. KARMINA BURANA scenska kantata,  K. Orf

 

  SUBOTA 28. KATARINA IZMAILOVA  balet,  Rudolf Bruči

 

  UTORAK 31. BOEMI  opera,  Đ. Pučini  Dirigent: Đanluka Marčano (Italija)

 

Scena „Pera Dobrinović“                    19.30

  NEDELjA 1.  MUZIČKA ČITANKA  moderna kantata na pesme Miloša Crnjanskog  20.00

Asocijacija gitarista Vojvodine

SVEČANO OTVARANjE FESTIVALA SINERGY#wtf, pozorišni festival jezičkih manjina sveta 19.00

  UTORAK 3. DIBUK  S. Anski / Kris Simion     Državno jevrejsko pozorište, Bukurešt (Rumunija)

 

  SREDA 4.  NESPORAZUM  Alber Kami   Režija: Veljko Mićunović; NP Beograd

 

  ČETVRTAK 5. DžANDRLjIV MUŽ  komedija,  J. S. Popović

SINERGY#wtf

  PETAK 6.  GALEB  A. P. Čehov / A. Keresteš    NP „Tompa Mikloš“ Targu Mureš (Rumunija)  18.00

 

  PONEDELjAK 9. ČAS ANATOMIJE  po motivima dela Danila Kiša

 

  UTORAK 10. SLUGA DVAJU GOSPODARA   komedija,  K. Goldoni

 

  SREDA 11. ĆELAVA PEVAČICA  komedija,  Ežen Jonesko       SNP i Agencija „BEBA 021“

 

  ČETVRTAK 12. RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA  scenska karakteristika,  A. Popović

 

  PETAK 13. UJEŽ  komedija,  B. Nušić

  30 godina umetničkog rada glumice Gordane Jošić Gajin

 

  SUBOTA 14.  KARMEN  Autor, režija i koreografija: Jan Djurovčik; Slovačko pozorište za igru, Bratislava (Slovačka)

 

  PETAK 20. ANIKA I NjENA VREMENA Ana Đorđević inspirisano pripovetkama Ive Andrića    premijera

Režija: Ana Đorđević;   Koprodukcija: SNP i BEO ART

 

  SUBOTA 21. ANIKA I NjENA VREMENA Ana Đorđević inspirisano pripovetkama Ive Andrića

 

  PONEDELjAK 23.  GOSPOĐA MINISTARKA  komedija,  B. Nušić

 

 UTORAK 24.  NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića

 

  SREDA 25. URNEBESNA TRAGEDIJA  komedija,  D. Kovačević

 

  ČETVRTAK 26.  GOSPOĐA MINISTARKA  komedija,  B. Nušić

 

  PETAK 27. ANIKA I NjENA VREMENA Ana Đorđević inspirisano pripovetkama Ive Andrića

 

  SUBOTA 28. BOGOJAVLjENSKA NOĆ   komedija,  V. Šekspir

 

  PONEDELjAK 30. DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT)   D. Dukovski

 

 UTORAK 31.  IVONA, BURGUNDSKA KNEGINjA   V. Gombrovič

 

Kamerna scena     

SINERGY#wtf

  ČETVRTAK 5.  OTELO   Režija: Dejan Projkovski; NU Turski teatar, Skoplje (Makedonija)

 

  SUBOTA 7. FORTINBRAS SE NAPIO Januš Glovacki     premijera

  Režija: Nikola Zavišić;    Koprodukcija: SNP  i Centar za razvoj vizuelne kulture Novi Sad 21.30

 

 PONEDELjAK 9.      PRESREĆNI LjUDI Režija i koncept: P. Štrbac

 

 UTORAK 10.  BOG MASAKRA  komedija,   J. Reza      Plus teatar

 

  SUBOTA 14. FORTINBRAS SE NAPIO J. Glovacki

 

  UTORAK 17.  DUET ZA SOLISTU  T. Kempinski   Režija: Nataša Radulović; NP Sombor

 

 ČETVRTAK 19.  NEBESKI ODRED Đ. Lebović i A. Obrenović 20.00

 

  PONEDELjAK 23. DAN KADA SMO SE SRELI / The Day We Met Each Other    B. Knežević

 

 SREDA 25.      AUTOBIOGRAFIJA B. Nušić

  20 godina umetničkog rada glumca Milovana Filipovića

 

  ČETVRTAK 26.  NAŠE MESTO Režija: Bogdan Janković      Kulturni centar Novi Sad i Teatar 34

 

  PETAK 27. DECA M. Gorki         Režija: Ljuboslav Majera   Akademija umetnosti Novi Sad

 

 SUBOTA 28.  DRAGI MOJ LAŽLjIVČE  Dž. Kilti 21.00

 

  PONEDELjAK 30. TRI LICA SAMOĆE Ž. Jovanović 21.00

 

 U SNP-u U OKTOBRU

  NEDELjA 29.  CIGANI LETE U NEBO Režija: V. Lazić      Pozorište na Terazijama                 Scena „Jovan Đorđević“ 20.00

 

 PREMIJERE

Subota, 7. oktobra, Kamerna scena, 21.30

Fortinbras se napio

Januš Glovacki, režija: Nikola Zavišić

Tragikomična i groteskna parafraza Hamleta sa „norveške tačke gledišta“.

Igraju: Marko Savić, Nenad Pećinar, Dušan Jakišić, Igor Pavlović, Milan Kovačević, Alisa Lacko, Srđan Stojnović.
Repriza: 14. oktobra, 20.30

 

 

Petak, 20. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Anika i njena vremena

Ana Đorđević, inspirisano pripovetkama Ive Andrića
režija i dramatizacija: Ana Đorđević

Priča o Aniki, višegradskoj prostitutki, lepotici kojom je očarana cela kasaba, o zlu koje nije večno i koje odlazi onako kao što i dođe.

Igraju: Milica Trifunović, Nenad Pećinar, Biljana Keskenović, Dušan Matejić, Milovan Filipović, Jovana Mišković, Milica Grujičić.

Reprize: 21. i 27. oktobra

 

FESTIVAL

SYNERGY#World Theater Festival

U svom prvom izdanju, od 2. do 6. oktobra 2017.  u Novom Sadu

 

U SNP-u

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.00

Dibuk / Dybuk

Državno jevrejsko pozorište, Bukurešt (Rumunija)

 

  1. oktobra, Kamerna scena, 20.30

Otelo / Othello

NU Turski teatar, Skoplje (Makedonija)

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 18.00

Galeb / Sirály

NP „Tompa Mikloš“, Targu Mureš (Rumunija)

 

 

GOSTOVANjA

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Nesporazum, A. Kami
režija: Veljko Mićunović, NP Beograd

Igraju: Ljiljana Blagojević, Vanja Ejdus, Marija Vicković, Hadži Nenad Maričić, Milan Gutović.

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Karmen / Carmen, na muziku

R. Ščedrina Karmen svita i Ž. Bizea

Autor, režija i koregrafija: Jan Djurovčik Ljubavna priča s tragičnim krajem, u izvođenju plesne grupe Slovačkog pozorišta za igru iz Bratislave, predstavlja spoj dve filozofije, dva sveta: liberalnog i konzervativnog.

 

  1. oktobra, Kamerna scena, 20.30

Duet za solistu, Tom Kempinski
režija: Nataša Radulović, NP Sombor

Britanska psihološka drama o violinistkinji koja mora da prekine briljantnu karijeru; o muzici i snazi umetnosti.

 

 

 

 

SNP U GOSTIMA

  1. oktobra
    Zdrav(o) život(e)! / High Life,
    NP Beograd
  2. i 28. oktobra
    Dan kada smo se sreli / The Day We Met Each Other

Slovačko pozorište za igru, Bratislava (Slovačka)

Ne zaboravite da lajkujete Luftiku

vip-rip.сс site-rip.info pornrips.cc