SRPSKO NARODNO POZORIŠTE – REPERTOAR ZA OKTOBAR 2017.

Nova sezona je u Srpskom narodnom pozorištu lepo je počela. Već u oktorbu čekaju nas neka iznenađenja. Ovo je repertoar SNP-a za oktobar 2017. godina.

Scena „Jovan Đorđević“                      19.00

                UTORAK 3.      KAVALERIJA RUSTIKANA  opera,  P. Maskanji     20.00

 

                SUBOTA 7.      GRK ZORBA   balet,  M. Teodorakis

 

                PETAK 13.      BOEMI  opera,  Đ. Pučini         Dirigent: Đanluka Marčano (Italija)

 

                SREDA 18.      LABUDOVO JEZERO   balet,  P. I. Čajkovski

 

          ČETVRTAK 19.      ČAROBNA FRULA   opera za najmlađe,  V. A. Mocart     17.00 i 19.00

 

              UTORAK 24.      LABUDOVO JEZERO   balet,  P. I. Čajkovski

 

                SREDA 25.      KARMINA BURANA   scenska kantata,  K. Orf

 

              SUBOTA 28.      KATARINA IZMAILOVA   balet,  Rudolf Bruči

 

              UTORAK 31.      BOEMI  opera,  Đ. Pučini         Dirigent: Đanluka Marčano (Italija)

 

Scena „Pera Dobrinović“                    19.30

              NEDELjA 1.      MUZIČKA ČITANKA   moderna kantata na pesme Miloša Crnjanskog     20.00

Asocijacija gitarista Vojvodine

SVEČANO OTVARANjE FESTIVALA SINERGY#wtf, pozorišni festival jezičkih manjina sveta     19.00

                UTORAK 3.      DIBUK  S. Anski / Kris Simion          Državno jevrejsko pozorište, Bukurešt (Rumunija)

 

                  SREDA 4.      NESPORAZUM   Alber Kami      Režija: Veljko Mićunović;     NP Beograd

 

            ČETVRTAK 5.      DžANDRLjIV MUŽ    komedija,  J. S. Popović

SINERGY#wtf

                   PETAK 6.      GALEB   A. P. Čehov / A. Keresteš      NP „Tompa Mikloš“ Targu Mureš (Rumunija)     18.00

 

       PONEDELjAK 9.      ČAS ANATOMIJE   po motivima dela Danila Kiša

 

              UTORAK 10.      SLUGA DVAJU GOSPODARA   komedija,  K. Goldoni

 

                SREDA 11.      ĆELAVA PEVAČICA  komedija,     Ežen Jonesko       SNP i Agencija „BEBA 021“

 

          ČETVRTAK 12.      RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA   scenska karakteristika,  A. Popović

 

                PETAK 13.      UJEŽ   komedija,  B. Nušić

                                        30 godina umetničkog rada glumice Gordane Jošić Gajin

 

              SUBOTA 14.      KARMEN   Autor, režija i koreografija: Jan Djurovčik;    Slovačko pozorište za igru, Bratislava (Slovačka)

 

                PETAK 20.      ANIKA I NjENA VREMENA   Ana Đorđević   inspirisano pripovetkama Ive Andrića     premijera

Režija: Ana Đorđević;   Koprodukcija: SNP i BEO ART

 

              SUBOTA 21.      ANIKA I NjENA VREMENA   Ana Đorđević   inspirisano pripovetkama Ive Andrića

 

     PONEDELjAK 23.      GOSPOĐA MINISTARKA    komedija,  B. Nušić

 

               UTORAK 24.      NA DRINI ĆUPRIJA  po motivima dela Ive Andrića

 

                SREDA 25.      URNEBESNA TRAGEDIJA   komedija,  D. Kovačević

 

          ČETVRTAK 26.      GOSPOĐA MINISTARKA    komedija,  B. Nušić

 

                PETAK 27.      ANIKA I NjENA VREMENA   Ana Đorđević   inspirisano pripovetkama Ive Andrića

 

              SUBOTA 28.      BOGOJAVLjENSKA NOĆ   komedija,  V. Šekspir

 

     PONEDELjAK 30.      DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT)   D. Dukovski

 

               UTORAK 31.      IVONA, BURGUNDSKA KNEGINjA   V. Gombrovič

 

Kamerna scena                           

SINERGY#wtf

            ČETVRTAK 5.      OTELO      Režija: Dejan Projkovski;    NU Turski teatar, Skoplje (Makedonija)

 

                SUBOTA 7.      FORTINBRAS SE NAPIO   Januš Glovacki                  premijera

                                        Režija: Nikola Zavišić;    Koprodukcija: SNP  i Centar za razvoj vizuelne kulture Novi Sad     21.30

 

        PONEDELjAK 9.      PRESREĆNI LjUDI   Režija i koncept: P. Štrbac

 

               UTORAK 10.      BOG MASAKRA    komedija,   J. Reza      Plus teatar

 

              SUBOTA 14.      FORTINBRAS SE NAPIO   J. Glovacki

 

              UTORAK 17.      DUET ZA SOLISTU   T. Kempinski      Režija: Nataša Radulović;     NP Sombor

 

          ČETVRTAK 19.      NEBESKI ODRED   Đ. Lebović i A. Obrenović     20.00

 

     PONEDELjAK 23.      DAN KADA SMO SE SRELI / The Day We Met Each Other    B. Knežević

 

                SREDA 25.      AUTOBIOGRAFIJA   B. Nušić

                                        20 godina umetničkog rada glumca Milovana Filipovića

 

          ČETVRTAK 26.      NAŠE MESTO      Režija: Bogdan Janković      Kulturni centar Novi Sad i Teatar 34

 

                PETAK 27.      DECA    M. Gorki         Režija: Ljuboslav Majera        Akademija umetnosti Novi Sad

 

              SUBOTA 28.      DRAGI MOJ LAŽLjIVČE     Dž. Kilti     21.00

 

     PONEDELjAK 30.      TRI LICA SAMOĆE   Ž. Jovanović     21.00

 

 U SNP-u U OKTOBRU

             NEDELjA 29.      CIGANI LETE U NEBO     Režija: V. Lazić      Pozorište na Terazijama                 Scena „Jovan Đorđević“   20.00

 

 PREMIJERE

Subota, 7. oktobra, Kamerna scena, 21.30

Fortinbras se napio

Januš Glovacki, režija: Nikola Zavišić

Tragikomična i groteskna parafraza Hamleta sa „norveške tačke gledišta“.

Igraju: Marko Savić, Nenad Pećinar, Dušan Jakišić, Igor Pavlović, Milan Kovačević, Alisa Lacko, Srđan Stojnović.
Repriza: 14. oktobra, 20.30

 

 

Petak, 20. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Anika i njena vremena

Ana Đorđević, inspirisano pripovetkama Ive Andrića
režija i dramatizacija: Ana Đorđević

Priča o Aniki, višegradskoj prostitutki, lepotici kojom je očarana cela kasaba, o zlu koje nije večno i koje odlazi onako kao što i dođe.

Igraju: Milica Trifunović, Nenad Pećinar, Biljana Keskenović, Dušan Matejić, Milovan Filipović, Jovana Mišković, Milica Grujičić.

Reprize: 21. i 27. oktobra

 

FESTIVAL

SYNERGY#World Theater Festival

U svom prvom izdanju, od 2. do 6. oktobra 2017.  u Novom Sadu

 

U SNP-u

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.00

Dibuk / Dybuk

Državno jevrejsko pozorište, Bukurešt (Rumunija)

 

  1. oktobra, Kamerna scena, 20.30

Otelo / Othello

NU Turski teatar, Skoplje (Makedonija)

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 18.00

Galeb / Sirály

NP „Tompa Mikloš“, Targu Mureš (Rumunija)

 

 

GOSTOVANjA

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Nesporazum, A. Kami
režija: Veljko Mićunović, NP Beograd

Igraju: Ljiljana Blagojević, Vanja Ejdus, Marija Vicković, Hadži Nenad Maričić, Milan Gutović.

 

  1. oktobra, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Karmen / Carmen, na muziku

R. Ščedrina Karmen svita i Ž. Bizea

Autor, režija i koregrafija: Jan Djurovčik Ljubavna priča s tragičnim krajem, u izvođenju plesne grupe Slovačkog pozorišta za igru iz Bratislave, predstavlja spoj dve filozofije, dva sveta: liberalnog i konzervativnog.

 

  1. oktobra, Kamerna scena, 20.30

Duet za solistu, Tom Kempinski
režija: Nataša Radulović, NP Sombor

Britanska psihološka drama o violinistkinji koja mora da prekine briljantnu karijeru; o muzici i snazi umetnosti.

 

 

 

 

SNP U GOSTIMA

  1. oktobra
    Zdrav(o) život(e)! / High Life,
    NP Beograd
  2. i 28. oktobra
    Dan kada smo se sreli / The Day We Met Each Other

Slovačko pozorište za igru, Bratislava (Slovačka)

Lajkujte stranicu Luftika i prvi pročitajte nove tekstove ↴

Ostavite komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here