anika-i-njena-vremena
Foto: Srđan Doroški
Pozorište Vesti Novi Sad

Repertoar Srpskog narodnog pozorišta za mart 2019.

U Srpskom narodnom pozorištu u martu nas očekuju brojna dešavanja.

Na repertoaru za mart 2019. našle su se predstave koje smo već mogli da gledamo u Srpskom narodnom pozorištu, a publika će moći da pogleda i predstave koje su nastale u kooprodukciji sa drugim teatrima, kao i jednu premijeru.

SNP, REPERTOAR ZA MART 2019.

DRAMA

PETAK 1.
SVETOZAR M. Vitezović „Pera Dobrinović“ 19.30

SUBOTA 2.
SVETOZAR M. Vitezović „Pera Dobrinović“ 19.30

PONEDELJAK 4.
ANTIGONA 1918. po motivima Sofoklove drame M. Todorović „Pera Dobrinović“ 19.30

UTORAK 5.
ANTIGONA 1918. po motivima Sofoklove drame M. Todorović „Pera Dobrinović“ 19.30

SREDA 6.
ŽENIDBA NA ČARDAKU po delu „Ženidba i udadba“ J. S. Popovića „Pera Dobrinović“ 19.30
Novosadski Novi Teatar i Tamburaški orkestar „Romansa“

NAJUSAMLJENIJI KIT NA SVETU Tijana Grumić premijera Kamerna 20.30
Režija: Zijah A. Sokolović

ČETVRTAK 7.
DŽANDRLJIV MUŽ komedija, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

PETAK 8.
LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30
NAJUSAMLJENIJI KIT NA SVETU T. Grumić Kamerna 21.30

SUBOTA 9.
GOSPOĐA MINISTARKA komedija, B. Nušić „Pera Dobrinović“ 19.30
SMRDLJIVA BAJKA M. Momčilović Kamerna 20.30

PONEDELJAK 11.
NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30
DOK ČEKAMO GODOA po motivima drame S. Beketa Otelotvorenje i AUNS Kamerna 20.30

UTORAK 12.
ŽENIDBA komedija N. V. Gogolj „Pera Dobrinović“ 19.30
POŽAR. LAUNDŽ / KONTRAST ili TAMO GDE SMO OSTALI Kamerna 20.30
M. Knežević i M. Miljković

SREDA 13.
VEŠTICE IZ SALEMA A. Miler „Pera Dobrinović“ 19.30

ČETVRTAK 14.
VEŠTICE IZ SALEMA A. Miler „Pera Dobrinović“ 19.30
KISS komični akustični mjuzikl Otvoreni krug Novi Sad Kamerna 20.30

PETAK 15.
DOPLER E. Lu „Pera Dobrinović“ 19.30
PRESREĆNI LJUDI Režija i koncept: P. Štrbac Kamerna 21.30

SUBOTA 16.
ANIKA I NJENA VREMENA A. Đorđević „Pera Dobrinović“ 19.30

PONEDELJAK 18.
RODOLJUPCI komedija, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30
OTPOR L. Mekdugal Kamerna 20.30

UTORAK 19.
UJEŽ komedija, B. Nušić „Pera Dobrinović“ 19.30
BOG MASAKRA komedija, J. Reza Plus teatar, Novi Sad Kamerna 21.00

SREDA 20.
DOPLER E. Lu „Pera Dobrinović“ 19.30
NEBESKI ODRED Đ. Lebović i A. Obrenović Kamerna 19.00

ČETVRTAK 21.
TARTIF (Komično u klasičnom) I. V. Torbica „Pera Dobrinović“ 19.30
po motivima originalne Molijerove drame
NAJUSAMLJENIJI KIT NA SVETU T. Grumić Kamerna 20.30

PETAK 22.
ŽENIDBA komedija N. V. Gogolj „Pera Dobrinović“ 19.30
ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA B. Knežević Kamerna 20.30

SUBOTA 23.
ANTIGONA 1918. po motivima Sofoklove drame M. Todorović „Pera Dobrinović“ 19.30
BILBORD M. Vukadinović Kamerna 21.30

PONEDELJAK 25.
ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE dramatična komedija, L. Mekdugal Kamerna 21.00

UTORAK 26.
ČAS ANATOMIJE po motivima dela D. Kiša „Pera Dobrinović“ 19.30
MOĆNI RENDŽERI NE PLAČU T. Grumić Kamerna 21.30

SREDA 27.
PUT OKO SVETA ZA 60 SEKUNDI V. Arsenijević „Pera Dobrinović“ 19.30
AUTOBIOGRAFIJA B. Nušić Kamerna 21.30

ČETVRTAK 28.
DAN SRPSKOG NARODNOG POZORIŠTA „Jovan Đorđević“ 11.00
NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30
ANA monodrama po motivima dela „Ana Karenjina“ Kamerna 20.30 ArtFrakcija, „Promena“, KCNS

PETAK 29.
DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT) D. Dukovski „Pera Dobrinović“ 19.30

SUBOTA 30.
LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30
SMRDLJIVA BAJKA M. Momčilović Kamerna 21.00

OPERA

PETAK 8.
BOEMI koncertno izvođenje, Đakomo Pučini
Mađarska državna opera, Budimpešta „Jovan Đorđević“ 19.00

PETAK 15.
TRUBADUR opera, Đuzepe Verdi „Jovan Đorđević“ 19.00

UTORAK 19.
KARMINA BURANA scenska kantata, Karl Orf „Jovan Đorđević“ 20.00

SREDA 20.
ČAROBNA FRULA opera za najmlađe, V. A. Mocart „Jovan Đorđević“ 14.00, 16.00

UTORAK 26.
TRAVIJATA opera, Đuzepe Verdi „Jovan Đorđević“ 19.00

SUBOTA 30.
KARMINA BURANA scenska kantata, Karl Orf „Jovan Đorđević“ 20.00

BALET

SREDA 13.
LABUDOVO JEZERO balet, P. I. Čajkovski „Jovan Đorđević“ 19.00

SUBOTA 16.
LABUDOVO JEZERO balet, P. I. Čajkovski „Jovan Đorđević“ 19.00

SUBOTA 23.
DON KIHOT balet, L. Minkus „Jovan Đorđević“ 19.00

SREDA 27.
VRAGOLANKA balet L. J. F. Herold „Jovan Đorđević“ 19.00

U SNP-u…

PONEDELJAK 4.
GODIŠNJI KONCERT BALETSKE ŠKOLE u Novom Sadu „Jovan Đorđević“ 19.00

UTORAK 5.
Grupa LEGENDE koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

SREDA 6.
PETAR GRAŠO koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

ČETVRTAK 7.
PETAR GRAŠO koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

SUBOTA 9.
KO SE BOJI ISADORE DANKAN mjuzikl Viva Dance, Novi Sad „Jovan Đorđević“ 19.00

NEDELJA 10.
VLATKO STEFANOVSKI akustični koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

ČETVRTAK 14.
DRŽAVNI POSAO – VELIKA REFORMA „Jovan Đorđević“ 20.00

NEDELJA 17.
IDEM PUTEM PA ZAGRLIM DRVO monodrama Andrije Miloševića „Jovan Đorđević“ 20.30

NEDELJA 24.
KALIOPI koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 25.
16. Beogradski festival igre SPELLBOUND, Rim „Pera Dobrinović“ 20.00

PETAK 29.
16. Beogradski festival igre BalletX, Filadelfija „Jovan Đorđević“ 20.00

NEDELJA 31.
VASIL–BISERA–GABI–MATIJA koncert „Jovan Đorđević“ 20.00

Predstave za koje važe vaučeri po projektu unapređenja kulturnih aktivnosti studenata u akademskoj 2018/2019.

PREMIJERA

Sreda, 6. marta, Kamerna scena, 20.30
Tijana Grumić
Najusamljeniji kit na svetu
Režija: Zijah A. Sokolović
Porodična drama o devojčici koja provodi vreme u bolnici, a podršku joj pruža porodica – otac, majka i brat, koji se i sami bore sa sobom. Uloge: Milan Kovačević, Mia Simonović, Grigorije Jakišić, Vukašin Ranđelović, Sanja Mikitišin, Ervin Hadžimurtezić.

Reprize: 8. i 21. marta

GOSTI

8. marta, scena „Jovan Đorđević“, 19.00
Gostovanje Mađarske državne opere iz Budimpešte

Publika će biti u jedinstvenoj prilici da čuje talentovane, mlade operske soliste koji će se predstaviti koncertnim izvođenjem Pučinijevih Boema. U ljubavnoj priči, koja nas vodi u svet pariskih boema, glavne uloge tumače Ištvan Horvat i Oršolja Šafar, a uz njih nastupaju Atila Dobak, Žolt Haja, Andraš Kiš i Ildiko Sakač. Dirigent: Ištvan Deneš.

Promotivna cena, povodom 8. marta: 2 ulaznice po ceni 1!

DOGAĐAJI

Promocija knjige Save Damjanova Istraživanje savršenstva
1. marta, Kamerna scena, 19.00

69 godina od osnivanja Baleta SNP-a
P. I. Čajkovski Labudovo jezero 13. i 16. marta
L. Minkus Don Kihot 23. marta
Gost: Bogdan Kanila, prvak Baleta iz Bukurešta, u ulozi Bazila

Svetski dan pozorišta, 27. marta

FESTIVAL

16. BEOGRADSKI FESTIVAL IGRE

25. marta, scena „Pera Dobrinović“, 20.00
Spellbound iz Rima i koreograf Mauro Astolfi kreirali su komad u povodu obeležavanja jubileja Rosinija. Predstava Rosinijeve uvertire sa velikim uspehom je
igrala u Italiji, a sada obilazi svet.

29. marta, scena „Jovan Đorđević“, 20.00
BalletX, prestižna filadelfijska kompanija savremene igre, za svoje prvo gostovanje u Srbiji, donosi najnovije naslove Šah-mat Kajetana Sota, Gran Partita Jorme Elo i Poslednja čaša Metjua Ninena.

GOSTOVANJA

3, 5, 7. i 9. marta
Orkestar Opere SNP-a Al Bustan festival, Bejrut (Liban)

Repertoar Novosadskog pozorišta za mart 2019. godine

Ne zaboravite da lajkujete Luftiku