na-drini-cuprija-1
Snp.org.rs
Dogadjaji Pozorište Vesti Novi Sad

Repertoar SNP za mart 2018.

U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu pripremljen je bogat repertoar za mart mesec.

ČETVRTAK 1.

Koncert Ansambla izvođača na narodnim instrumentima „Nur-Orda“ Kazaškog nacionalnog univerziteta
„Pera Dobrinović“ ulaz slobodan 19.30

OTPOR L. Mekdugal
Kamerna 20.30

SUBOTA 2.

USPAVANA LEPOTICA balet, P. I. Čajkovski
„Jovan Đorđević“ 19.00

SUBOTA 3.

SIVI VRTOVI zasnovano na dokumentarnom filmu braće Mejzls
Režija: Ivana Janošev Savez dramskih umetnika Vojvodine
Kamerna 20.30

PONEDELJAK 5.

Jubilarni koncert Baletske škole u Novom Sadu, povodom 70 godina postojanja
„Jovan Đorđević“ 19.00

UTORAK 6.

KONCERT „ROK OPERA“ repriza Novosadski Big Band / Hor i Orkestar Opere SNP-a
„Jovan Đorđević“ 20.00

SREDA 7.

VOJVOĐANSKA RAPSODIJA Vašarska panorama, mjuzikl
„Jovan Đorđević“ 20.00

ČETVRTAK 8.

VOJVOĐANSKA RAPSODIJA Vašarska panorama, mjuzikl
„Jovan Đorđević“ 20.00

Gala koncert „Šara Marina“ damama na dar KC „Mladost“, Futog
„Pera Dobrinović“ 19.30

PETAK 9.

PRAVI ZAPAD Sem Šepard premijera
Režija: Dimitri Pjer Udovički SNP i Umjetnička akademija Osijek
„Pera Dobrinović“ 19.30

SUBOTA 10.

USPAVANA LEPOTICA balet, P. I. Čajkovski
„Jovan Đorđević“ 19.00

PRAVI ZAPAD S. Šepard
SNP i Umjetnička akademija Osijek
„Pera Dobrinović“ 19.30

NEDELJA 11.

PRIČA SE PO GRADU Tekst i režija: Staša Koprivica
„Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 12.

ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA Božidar Knežević
Režija: Zoltan Puškaš Srpsko narodno pozorište i Sterijino pozorje praizvedba
Kamerna 20.30

UTORAK 13.

ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA B. Knežević
Kamerna 20.30

SREDA 14.

VIOLINISTA NA KROVU DŽ. Stejn – DŽ. Bok
„Pera Dobrinović“ 19.30

BOG MASAKRA komedija, J. Reza
Plus teatar
Kamerna 20.30

ČETVRTAK 15.

VIOLINISTA NA KROVU DŽ. Stejn – DŽ. Bok
„Pera Dobrinović“ 19.30

PETAK 16.

NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića
„Pera Dobrinović“ 19.30

DOK ČEKAMO GODOA po motivima dela S. Beketa
Režija: Vukašin Ranđelović Udruženje „Otelotvorenje“ i AUNS
Kamerna 20.30

SUBOTA 17.

DŽANDRLJIV MUŽ komedija, J. S. Popović
„Pera Dobrinović“ 19.30

ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE dramatična komedija, L. Mekdugal
Kamerna 20.30

NEDELJA 18.

„Holivud u Novom Sadu“ koncert filmske muzike Beogradski simfoničari
„Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 19.

BOGOJAVLJENSKA NOĆ komedija, V. Šekspir
„Pera Dobrinović“ 19.30

AUTOBIOGRAFIJA B. Nušić
Kamerna 20.30

UTORAK 20.

ANIKA I NJENA VREMENA Ana Đorđević, inspirisano pripovetkama Ive Andrića
„Pera Dobrinović“ 19.30

ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA B. Knežević
Kamerna 20.30

SREDA 21.

15. BFI BALET HONKONGA | Kina
Harmonija bogova i ljudi, F. Bo; Duhovna nit, E. Lijang; Oblik sjaja, J. Elo
„Jovan Đorđević“ 20.00

DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT) D. Dukovski
„Pera Dobrinović“ 19.30

PRESREĆNI LJUDI Režija i koncept: P. Štrbac
Kamerna 21.30

ČETVRTAK 22.

GOSPOĐA MINISTARKA komedija, B. Nušić
„Pera Dobrinović“ 19.30

BILBORD M. Vukadinović
Kamerna 20.30

PETAK 23.

PRAVI ZAPAD S. Šepard
SNP i Umjetnička akademija Osijek
„Pera Dobrinović“ 19.30

DRAGI MOJ LAŽLJIVČE DŽ. Kilti
Kamerna 20.30

SUBOTA 24.

REPUBLIČKO BALETSKO TAKMIČENJE Baletska škola, Novi Sad
„Pera Dobrinović“ 12.00

POŽAR. LAUNDŽ/KONTRAST ili TAMO GDE SMO OSTALI M. Knežević i M. Miljković Desetogodišnjica tragedije
Kamerna 20.30

NEDELJA 25.

REPUBLIČKO BALETSKO TAKMIČENJE Baletska škola, Novi Sad
„Pera Dobrinović“ 12.00

PONEDELJAK 26.

REPUBLIČKO BALETSKO TAKMIČENJE Baletska škola, Novi Sad
„Pera Dobrinović“ 12.00

FORTINBRAS SE NAPIO J. Glovacki
Kamerna 20.30

UTORAK 27.

KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD NP Sombor, inspirisano dramom Radoslava Zlatana Dorića
Autorski projekat Kokana Mladenovića
„Pera Dobrinović“ 19.30

KRALJEV PUT monodrama u izvođenju Vladimira Balašćaka
Tekst i režija: Lilijana Ivanović
Šabačko pozorište i Teatar „Irena Kolesar“, Sr. Mitrovica
Kamerna 20.30

SREDA 28.

POP ĆIRA I POP SPIRA komična opera, Dejan Despić praizvedba
Libreto: Vesna i Dejan Miladinović, dirigent: Željka Milanović,
režija: Ivana Dragutinović Maričić
„Jovan Đorđević“ 19.00

SVEČANOST POVODOM DANA SRPSKOG NARODNOG POZORIŠTA 
„Pera Dobrinović“ 12.00

LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović
„Pera Dobrinović“ 19.30

ČETVRTAK 29.

POP ĆIRA I POP SPIRA komična opera, D. Despić
„Jovan Đorđević“ 19.00

STRAH I BEDA TREĆEG RAJHA Bertolt Breht
Režija: Boban Skerlić NP Priština, Gračanica
„Pera Dobrinović“ 19.30

GOVORNA MANA Goran Marković
Režija: Petar Jovanović NP Subotica
Kamerna 21.30

PETAK 30.

DRŽAVNI POSAO – SLUČAJ GAJDOBRA
„Jovan Đorđević“ 20.00

ŽENIDBA NA ČARDAKU po delu „Ženidba i udadba“ J. S. Popovića
Režija: Dragan Ostojić Novosadski Novi Teatar i TO „Romansa“
„Pera Dobrinović“ 19.30

„Glumac… je glumac… je glumac“ monodrama Zijah A. Sokolović
Kamerna 20.30

SUBOTA 31.

DRŽAVNI POSAO – SLUČAJ GAJDOBRA
„Jovan Đorđević“ 20.00

ĆELAVA PEVAČICA komedija, E. Jonesko
SNP i Agencija „BEBA 021“
„Pera Dobrinović“ 19.30

BILBORD M. Vukadinović
Kamerna 20.30

Ljuma Penov: Gluma je došla iznenada, ne sećam se ni vremena ni mesta

Luftika

Share Tweet Share Share Follow